Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31247 miejsce

Kutno: Spór o oddział Kardiologii Interwencyjnej

Trwa zamieszanie wokół kliniki Kardiologii Interwencyjnej w kutnowskim szpitalu. Mimo że firma Allenort wygrała konkurs na utworzenie oddziału kardiologicznego, to dyrektor szpitala nie śpieszy się z podpisaniem umowy o dzierżawę pomieszczenia. Część radnych chce uchylenia uchwały. W środę odbyła się konferencja prasowa, zaś w piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w tej sprawie.

Prezes firmy Allenort podczas konferencji prasowej. / Fot. Piotr PanfilChętnych do utworzenia w kutnowskim szpitalu oddziału Kardiologii Interwencyjnej było dwóch - Firma Allenort oraz American Heart of Poland. Kutnowska placówka jest zadłużona na kilkadziesiąt milionów złotych i grozi jej upadłość. Dzięki powstaniu kliniki szpital ten zyskałby dodatkowo sporo pieniędzy. Dodajmy jeszcze, że pacjenci mieliby do dyspozycji doskonale wykwalifikowaną opiekę medyczną.

Allenort gorszy od American Heart of Poland?

Komisja konkursowa 23 stycznia br. zadecydowała, że w Kutnie zainwestuje firma Allenort, zaś American Heart of Poland przegrała. W skład komisji konkursowej wchodziło 7 osób, a są to: cztery osoby z zarządu powiatu, dwoje radnych, skarbnik powiatu, inspektor referatu zdrowia oraz trzech przedstawicieli ze szpitala, których wyłonił dyrektor Stelmach.

Dyrektor SP ZOZ w Kutnie, Romuald Stelmach / Fot. Piotr PanfilJak twierdzą niektórzy powiatowi radni: Krzysztof Komorowski, Konrad Kłopotowski, Zdzisław Sapiejka, Andrzej Dąbrowicz, Rafał Jóźwiak i Jacek Urbaniak - została wybrana gorsza oferta. Może coś w tym jest, bowiem dyrektor SP ZOZ w Kutnie nie kwapi się, by podpisać umowę z Allenortem. Następnie sześciu radnych złożyło pismo do przewodniczącego Rady Powiatu o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Cel oczywiście jest tylko jeden - uchylenie uchwały pozwalającej na wynajem szpitalnych pomieszczeń firmie Allenort. Twierdzą, iż spółka American Heart of Poland przedstawiła lepszą propozycję, np. Allenort zapłaci zaledwie 30 złotych za wydzierżawienie jednego metra kwadratowego, a AHP proponuje 76 złotych.

W piątek odbędzie się, miejmy nadzieję, ostateczna już nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Dowiemy się zatem czy kutnowscy rajcy dojdą do porozumienia i wybiorą właściwą firmę? – My nie chcemy stać się ofiarą dyrekcji szpitala z powiatem – podkreślił prezes Allenortu, Grzegorz Goryszewski.

Tym czasem Allenort zwołał w środę konferencję prasową, która była poświęcona prezentacji swojej oferty. Na konferencję przyjechał Grzegorz Goryszewski i Marek Szufladowicz, którzy są głównymi prezesami w firmie. Chcieli oni za wszelką cenę udowodnić, że to właśnie ich spółka powinna świadczyć usługi zdrowotne w kutnowskim szpitalu. – Nasza oferta jest znacznie lepsza - przekonywał Goryszewski.

Radny Konrad Kłopotowski. / Fot. Piotr PanfilNa konferencję prasową przyszedł także radny Konrad Kłopotowki, który wielokrotnie zadawał pytania. Jego osoba wzbudziła wielkie emocje wśród dziennikarzy, ponieważ wciąż zabierał głos, a przecież to była konferencja prasowa, a nie sesja Rady Powiatu.

Rośnie konkurencja

Jak nieoficjalnie dowiedziały się Wiadomości24.pl właśnie w środę dyrektor szpitala w Łęczycy podpisał umowę z częstochowską firmą, która zajmuje się podobnymi sprawami jak dwie konkurujące ze sobą spółki, ktore chcą otworzyć klinikę w Kutnie. - Rozważamy, by dać sobie spokój – mówił na konferencji Grzegorz Goryszewski.

Która firma jednak zaistnieje w mieście? Czy Allenort wycofa się z projektu? Wszystko okaże się już w najbliższy piątek podczas sesji na temat utworzenia oddziału Kardiologii Interwencyjnej w kutnowskim SP ZOZ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Artykuł na (+), rozgrywki (bez)radnych na (---------)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.