Facebook Google+ Twitter

Kutno: Stabilizuje się stan rzeki, strażacy opanowali sytuację

W samym centrum miasta, na ulicy Sienkiewicza i Narutowicza, straż pożarna ustawiała worki z piaskiem, by nie doszło do powodzi. Przez obydwie ulice przepływa rzeka Ochnia, która bliska jest wylania. Jeśli woda wyleje, straty mogą być bardzo duże. Do tej pory podtopiona została ulica Narutowicza. Straż pożarna opanowała już całą sytuację, a stan rzeki nie wzrasta, jak wcześniej. Zastępca komendanta straży pożarnej nie zaprzeczał w nocy, że może dojść do ewakuacji mieszkańców. W tej chwili opcja ta zostaje odsunięta.

Ulica Narutowicza. Wciąż wypompowywana jest woda. / Fot. Piotr PanfilNiebezpieczna, szkodliwa środa

Od środy rano kutnowska straż pożarna walczy, by na terenie miasta nie doszło do powodzi. - W tej chwili skupiamy się nad stworzeniem wału przeciwpowodziowego wzdłuż rzeki Ochni na wysokości ulicy Narutowicza po to, by woda się nie wylała. W rzece wciąż przybywa wody i jest poważne zagrożenie jej wylaniem - informował Wiadomości24.pl w godzinach popołudniowych, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Kutnie, Marek Myszkowski.

- Zabezpieczyć też musimy most na ulicy Sienkiewicza. W tej chwili nie możemy stwierdzić, czy nasza walka będzie skuteczna - dodaje Myszkowski. Rzeczywiście nie wygląda to wszystko najlepiej.

Worki z piaskiem ułożone na ulicy Sienkiewicza. / Fot. Piotr PanfilW godzinach wieczornych rzeka podtopiła ulice Narutowicza, Wygodę, czy 1 maja. Dodać trzeba, że niebezpieczne są studzienki, które także wybijają już wodę na zewnątrz. - Największe niebezpieczeństwo jest na ulicy Narutowicza i Sienkiewicza - stwierdzał jednak prezydent miasta Kutno, Zbigniew Burzyński. - Miejmy tylko nadzieje, że się nic groźnego nie wydarzy - dodaje Burzyński.

Tak wygląda ulica Narutowicza. / Fot. Piotr PanfilPo godzinie 20 na ulicy Narutowicza jest coraz bardziej niebezpieczniej. Jak dowiadywały się Wiadomości24.pl, rzeka Ochnia wciąż przybierała. Do Kutna przyjechały wszystkie jednostki straży pożarne z okolic. Ulica jest zalana, a mieszkańcy domów, bloków i sklepów walczą, by nie dostała im się do środka woda. Straż pożarna z dodatkowymi siłami z okolic miasta wypompowuje wodę.

Niepewny czwartek, ewakuacji nie będzie?

O godzinie 1 w nocy ulicami miasta, wzdłuż rzeki Ochni przeszedł sztab kryzysowy. - No niestety poziom wody w rzece wciąż wzrasta. Gdybyśmy mieli pewność, że woda mogłaby bezpiecznie przepływać pod mostem na ulicy Sienkiewicza, można wtedy powiedzieć, że sytuację mamy stabilną - informuje Wiadomości24.pl zastępca komendanta straży pożarnej, Marek Banasiak. - Woda się pojawia poza wałami, ale woda wybija m.in. ze studzienek - dodaje.

Ulica Narutowicza. / Fot. Piotr PanfilJedno jest pewne, jeśli poziom wody w rzece będzie dalej się podnosił to mieszkańcy ulicy Narutowicza nie mogą spać spokojnie. Na miejscu słychać, że jest możliwość ewakuacji. - Wszelkie kroki już podjęliśmy odnośnie ewakuacji i mamy zapewniony transport, miejsca noclegu, lecz miejmy nadzieje, że do tego nie dojdzie. Mamy zapewnienie również, że dostaniemy łódki i pontony - potwierdza Marek Banasiak.

- Martwi nas nadal to, że na ulicy Sienkiewicza poziom wody może zrównać się z mostem i co się wtedy wydarzy? Ciężko nam powiedzieć. Mogą być to drobne rozlewiska, a może być naprawdę niebezpiecznie - stwierdza zastępca komendanta straży pożarnej.

Ulica Narutowicza. / Fot. Piotr PanfilKażdy już wie, że decydujące będą najbliższe godziny. Jeśli nie będzie padać to wszystko może przejść spokojnie i skończy się na strachu, lecz w Kutnie nie jest ładna pogoda. Niebo jest zachmurzone i w każdej chwili może spaść deszcz, a wtedy będzie bardzo niebezpiecznie.

Oby nie padało

Sytuacja na godzinę 15.30 wygląda następująco.
Decydować będą najbliższe godziny, ale w tej chwili strażacy opanowali sytuację i wszystko wskazuje na to, że zakończy to się bez większych szkód. W tej chwili w Kutnie jest ciepło, świeci słońce, lecz lekkie zachmurzenie jest. Miejmy tylko nadzieje, że nie będzie padać. W przeciwnym wypadku może być powtórka z środy, nawet może być jeszcze gorzej.

O dalszej sytuacji będziemy informować na bieżąco na łamach Wiadomości24.pl

Dziś, około 16, do Warszawy dotrze fala powodziowa
Wojewoda mazowiecki: fala powodziowa nie zagrozi stolicy
Kutno pod wodą? Czy dojdzie do ewakuacji? Wszystko możliwe
Warszawa. Ewakuacja sprzętu z budowy Mostu Północnego
Podkarpacie: Wisłok opada, przybiera San
Warszawskie zoo szykuje się do ewakuacji
Powodzi w Andrychowie ciąg dalszy
Kraków: Woda w Wiśle opada. Jeszcze dziś otworzą Most Dębnicki
Podtopienia w rejonie Częstochowy - fotorelacja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.