Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5167 miejsce

Kutno: Starosta oskarża! Mąż pijany składa zeznania w sądzie

To wielki skandal! Wszystko za sprawą rozprawy sądowej, gdzie oskarżono Jadwigę K., która w maju miała znieważyć, uderzyć i grozić staroście kutnowskiej, Dorocie Dąbrowskiej. Nic nie byłoby w tym nadzwyczajnego, gdyby nie mąż Dąbrowskiej, który przyszedł i składał zeznania pod wpływem alkoholu.

Starosta kutnowski, Dorota Dąbrowska. / Fot. Piotr Panfil Jak informuje kutnowski serwis internetowy powiatkutno.pl, mąż starosty kutnowskiej został ukarany karą porządkową w wysokości 500 złotych. - Jarosław Dąbrowski w swobodnej wypowiedzi mówił między innymi o tym, że chciał zmienić, czyli uzupełnić swoje zeznania, że w romans swojej żony nie wierzy i ją kocha - czytamy w serwisie powiatkutno.pl. - Jednak jedyne pytania do świadka Jarosława Dąbrowskiego skierował sędzia, który spytał go, czy w dniu rozprawy spożywał alkohol. Gdy świadek zaprzeczył, sędzia zapytał, czy Jarosław Dąbrowski spożywał alkohol poprzedniego dnia. Świadek potwierdził, ale uznał, że jest całkowicie trzeźwy - czytamy w artykule.

Wezwać policję?
W takim wypadku sędzia prowadzący proces zapytał, czy ma wezwać policję, o ile świadek nie zgadza się ze stwierdzeniem, że jest pod wpływem alkoholu. Niestety mąż starosty, Jarosław Dąbrowski przyjął karę porządkową i nie chciał już wzywania służb mundurowych. Oznacza to, że był on jednak "trochę", może "bardziej" pijany. Gdyby nie spożywał alkoholu raczej chciałby on udowodnić, iż jest trzeźwy.

Starosta pobita
Rozprawa sądowa toczyła się w sprawie uderzenia, gróźb i znieważenia kutnowskiej starosty w jej gabinecie. O sprawie pisaliśmy na łamacz Wiadomości24.pl w maju.

Więcej o sprawie przeczytasz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To dziwne, że w Kutnie działa bardzo sprawny urząd miasta (czego dowodem jest rozrastająca się dzielnica przemysłowa przy DK2 w kierunku Warszawy, budżet miasta przyjęty prawie jednomyślnie przez radnych wszystkich opcji - po stanowczej, ale kulturalnej debacie i kompromisach, i sprawne uzyskiwanie pieniędzy z funduszy unijnych - składane projekty prawie zawsze w czołówce woj. łódzkiego) oraz bardzo niesprawne, kolesiowskie, zdezorganizowane, niekompetentne starostwo powiatowe ze stale skłóconą, epatującą chamstwem w czasie dyskusji radą powiatu. Te dwie instytucje to niemal całkowite przeciwieństwo.

Powiaty są w Polsce zupełnie niepotrzebna, wywołują tylko spory kompetencyjne z gminami, wiecznie brakuje w nich pieniędzy, utrudniają działania miast poprzez np. zwlekanie z pozwoleniami na budowę, wywołują bałagan - część dróg należy do miasta (w lepszym stanie), część do powiatu (w tragicznym stanie) - a mieszkańcy prawie zawsze winią urząd miasta. Tak jest prawie w całej Polsce.

POWIATY DO LIKWIDACJI!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.