Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13990 miejsce

Kutno: Szczęśliwy powrót rodziny Dworeckich z Kazachstanu

W sobotę do Kutna przyjechała czteroosobowa rodzina z Kazachstanu, która ma polskie korzenie, a są to: Klementyna, Anton, Wasyl i Marina. Dworeccy prosto przyjechali do Urzędu Miasta, gdzie włodarze na czele z prezydentem miasta, Zbigniewem Burzyńskim, uroczyście ich przywitali. Następnie wręczono klucze do nowego mieszkania.

Rodzina Dworeckich wprowadza się do nowego mieszkania, przy ulicy Granicznej. / Fot. Piotr PanfilRodzina Państwa Dworeckich przyjechała do Kutna po czterodniowej podróży pociągiem. Wcześniej mieszkali oni w Kazachstanie i nie mieli prawa wrócić do Polski, kraju przodków. Jednak w tym roku się udało. - Chciałbym gorąco powitać Państwa w naszym mieście - tak witał repatriantów prezydent miasta, Zbigniew Burzyński. - Myślę, że znajdziecie tutaj swój prawdziwy dom, sąsiadów, przyjaciół. Bardzo się cieszymy, że wybraliście nasze miasto - dodał Burzyński. Potem głos zabrała Klementyna Dworecka. - Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy stanąć na tej ziemi - powiedziała Klementyna.

Prezydent miasta, Zbigniew Burzyński wygłosił mowę powitalną w Urzędzie Miasta. / Fot. Piotr PanfilNowi mieszkańcy Kutna dziękowali włodzom, że pomogli im wrócić do kraju. Było to dla nich bardzo ważne. Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta dziękował MSWiA za szybko podjęte działania w sprawie przeprowadzki repatriantów do Kutna. Warto zaznaczyć, ze familia Dworeckich została wywieziona w 1936 roku spod Żytomierza w głąb Kazachstanu.

Na zdjęciu nowi mieszkańcy Kutna:  / Fot. Piotr PanfilNastępnie w Urzędzie Miasta włodarze przekazali klucze do nowego domu, przy ulicy Granicznej. Równocześnie zaznaczyli, że nowi mieszkańcy miasta mogą liczyć na pomoc w każdej chwili.

Ciekawostką jest, iż Państwo Dworeccy jechali z Kazachstanu cztery doby bez przesiadki, przez Ukrainę do Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Brawo dla Piotra! +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.