Facebook Google+ Twitter

Kutno: Zespół Futuro jedzie na "Oranżerię 2007"

Futuro to nowy projekt muzyczny w Kutnie. Mimo krótkiego czasu istnienia, kilka dni temu zespół zakwalifikował się do XII Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską ,,Oranżeria 2007" w Radzyniu Podlaskim.

Demo Futuro / Fot. Grzegorz BroniarczykSam pomysł powstania zespołu zrodził sie na początku 2007 roku. Muzyka jaką prezentuje zespół to połączenie brzmienia fortepianu z żeńskim wokalem. Autorem tekstów i muzyki jest Grzegorz Broniarczyk. Partię wokalną wykonuje Monika Piotrowska. W dniach 31 sierpnia - 2 września Futuro zaprezentuje się na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Autorską ,,Oranżeria 2007" w Radzyniu Podlaskim.


Wokalistka Futuro - Monika PIotrowska / Fot. Grzegorz BroniarczykO zespole rozmawiamy z wokalistką Futuro, Moniką Piotrowską.
Skąd nazwa zespołu?
- Chodziło tutaj o coś, co określi czas. Ponieważ to jeszcze ,,ciepły" pomysł, doszliśmy do wniosku, że będzie on skierowany na przyszłość. Wertując słownik wyrazów obcych padło więc na ,,futuro", czyli przyszłość.
Jak można określić styl muzyczny, w którym gracie?
- Tutaj właśnie jest malutki problem. Tak naprawdę chyba jeszcze poszukujemy czegoś, co będzie nasze. Na chwilę obecną można określić naszą twórczość jako połączenie akustycznego popu, poezji śpiewanej z elementami ilustracyjnymi. Myślę, że nasz styl z upływem czasu nabierze charakteru. Na pewno powinien być oryginalny.
Co było inspiracją dla powstania Futuro?
- Przede wszystkim sprawdzenie samego siebie.
Czy połączenie czystego wokalu z samym tylko fortepianem to nie za mało, by zdobyć słuchacza?
- Nie wydaje mi się. Zresztą jest to zabieg celowy. Próbowaliśmy dogrywać pozostałe instrumenty. Po odsłuchaniu doszliśmy do wniosku, że pozostajemy przy fortepianie i wokalu. Nie wykluczamy jednak w przyszłości wykonań z całym składem muzycznym.
Pianista Futuro - Grzegorz Broniarczyk / Fot. Grzegorz BroniarczykJakie plany na przyszłość?
- Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że zakwalifikowano nas do konkursu w Radzyniu Podlaskim. Przez najbliższy czas wszystko będzie się kręciło wokół tego. Na tę chwilę nagraliśmy ,,domowym" sposobem krótkie demo. W nie długim czasie powinna pojawić się nasza strona internetowa. Na przełomie roku gotowe będą nowe utwory. Już myślimy o profesjonalnym nagraniu materiału, bo jest to rzecz niewątpliwie najważniejsza. Jak na razie można nas posłuchać m.in. na ogólnodostępnym portalu Jamendo .
Dziękuję za rozmowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Fajny materiał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.