Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14687 miejsce

Kutno. Zjazd Wróżek i Wróżbitów już w najbliższą sobotę

29 listopada, czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się II Zjazd Wróżek i Wróżbitów. Spotkanie odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury i potrwa od godziny 13 do 22. Tegoroczny temat zjazdu to "Karto, karto powiedz, co mnie czeka...?".

Plakat tegorocznego zjazdu. / Fot. OrganizatorJeśli jesteś zainteresowany między innymi wróżbami, ezoteryką, numerologią, medytacją czy też chcesz się tym zająć na poważnie to nie może cię zabraknąć w Kutnie. Już w sobotę odbędzie się II Zjazd Wróżek i Wróżbitów. Organizatorem zjazdu jest kutnianin, Michał Komorowski - numerolog, tarocista, znawca symboliki kart klasycznych i cygańskich.

Komorowski zapowiedział ciekawe niespodzianki. Między godziną 13, a 16.30, każdy kto zajrzy na spotkanie do Kutnowskiego Domu Kultury, będzie mógł wziąć udział w konkursie. Wystarczy tylko wpisać na specjalnej karteczce swoje imię i nazwisko. Następnie o godzinie 17 nastąpi losowanie osób, które wygrają bezpłatną wizytę u Wróżki.

Na zjazd przyjadą:
Jolanta Stachowska - znawczyni wiedzy Majów, Tolteków, Indian. Tarocistka, numerolożka, wróżka, psycholog.
Wróżka Agnieszka - tarocistka, znawczyni tarotowego portretu psychologicznego i symboliki włoskich kart miłości dell' amore.
Wróżka Maria - runistka, tarocistka, egzorcystka, specjalistka od spraw Karmy i Reinkarnacji, posiada II stopień Reiki.
Wróżbita Gabriel - tarocista, psycholog, znawca numerologii, astrologii oraz psychologii jungowskiej.
Piotr Gońciarz - tarocista, numerolog, astrolog, posiada dar jasnowidzenia.
Wróżka Joanna Grzyb - tarocistka, numerolożka, posługuje się kartami Cygańskimi.
Wróżka Aneta - runistka, tarocistka, radiestetka, znawczyni numerologii w systemie pitagorejskim i kabalistycznym, symboliki kart anielskich, posiada stopnie Reiki, zajmuje się chińskim masażem Gua Sha.

W KDK-u będą również następujące stoiska handlowe: ezoteryczne, Michała Komorowskiego oraz sklep "EZOTV".

Zapraszamy więc do zapoznania się z programem imprezy:

Od godz. 14 do 15 - "Z jasnowidzeniem na Ty", czyli poznaj moc ludzkiego umysłu! Wykład Piotra Gońciarza, ezoteryka, autora książki "Jasnowidzenie dla początkujących".
Od godz. 16 do 17 - Numerologiczne archetypy od podstaw, wykład o numerologii wróżbity Gabriela.
Od godz. 17 do 19 - Wejścia do piekieł, czyli dlaczego boimy się naszej podświadomości widzianej w kartach, snach, przepowiedniach? Co nam przekazują indiańskie wyrocznie na rok 2008/2009? Posłuchaj wykładu o zakamarkach ludzkiej duszy Jolanty Stachowskiej.
Od godz. 19 do 20.30 - Gdy łzy wyrzeźbiły w Twoim Sercu dziury... - wlej w nie tęczę! Czy wiesz, jakich lekcji udzieliło ci Życie? Czyli medytacje Michała Komorowskiego, głównego organizatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Plus za informację!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam pracę Piotra Panfila za niezwykle cenną, do tej pory większość jego artykułów oceniłem pozytywnie i nadal będę ją tak oceniać - wyjątkiem jest ten jeden artykuł. Myślę, że mam do tego prawo. Przepraszam, ale dla mnie zdania takie jak "chcesz się tym zająć na poważnie to nie może cię zabraknąć" trącą ewidentną reklamą. Wstrząsnęło mną to, że wszystkie kutnowskie media: KCI, KMI, Wiadomości Kutnowskie, eKutno itd. - wypowiedziały się o tym "szabacie czarownic" pozytywnie, że nie pojawił się nigdzie element racjonalnej (podkreślam: racjonalnej) krytyki. Zapytajmy choćby ludzi związanych ze środowiskiem nauk ścisłych i przyrodniczych - co sądzą o "jasnowidzeniu", "tarocie", "wróżbach" i jak uzasadniają swoją opinię. Nie sądzę, żeby wszyscy wypowiedzieli się tak entuzjastycznie jak wspomniane media. Problem polega na tym, że gdzieś zabrakło równowagi, racjonalnej refleksji nad sensem, weryfikowalnością, falsyfikowalnością, naukowymi dowodami dotyczącymi prezentowanych przez uczestników zjazdu tez.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywisty plus za profesjonalną dziennikarską robotę.
Według mnie Autor przedstawił fakty.
Pozwolę sobie przypomnieć, że zadaniem dziennikarza jest informowanie a nie ocenianie (wyjątkiem są artykuły opiniotwórcze), co właśnie zrobił Szanowny Autor.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

>jezeli faktycznie tak mowil w co watpie, to wlasnie jest na odwrot

Żeby rozwiać wątpliwości, dołączam skan biuletynu parafialnego: http://img2.vpx.pl/up/20081124/parafialne.png - polecam uwadze ogłoszenie nr 9. Warto poznać przecież zdanie wszystkich stron konfliktu :)

>Co do Festiwalu Nauki Po co kopiować inne imprezy

Może dlatego, że to by było rzeczywiste otwarcie się na świat :)

>Kazdy ma prawo do swoich zainteresowan

Ale czy kiedy odbywa się gdzieś np. zlot poszukiwaczy krasnoludków lub zlot wyznawców tezy, że ziemia jest płaska (którzy niczym się przecież nie różnią od ludzi wierzących w "jasnowidzenie, tarot i wróżby"), czy od razu wszyttkie media mają powód do objęcia takich zlotów patronatem i pisania obszernych artykułów na ten temat?

Czym różni się wiara w to, że ziemia jest płaska, od wiary w numerologię i jasnowidzenie? Jeśli komukolwiek uda się udowodnić którąkolwiek z tych tez, będzie to rzeczywiście sensacja XXI wieku :) Ale dopóki to nie nastąpi :) po co tak obszernie relacjonować imprezę poświęconą czemuś, co nie istnieje???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę że to bardzo dobry artykuł. Tak trzymaj i nie przejmuj się tymi postami - a szczególnie tym jednym od nijakiego marcina. Czlowiek ten jak sądzę ma jakies kompleksy. Dla wielu ludzi to zwykla impreza i pojdzie na nia kto chce, a Twoim zadaniem jest o tym poinformowac - i to zrobiles.
A co do tego księdza - jezeli faktycznie tak mowil w co watpie, to wlasnie jest na odwrot. Kazdy ma prawo do swoich zainteresowan i miasto sie na to otwiera. Jak w Kutnie bylby zlot gejow to tez bys protestowal?? Zapewne tez, ale to nie ich wina, tacy sie urodzili i nikt tego nie zmieni. Trzeba byc otwartym na ludzi a nie zamykac sie w swoim swiecie. Kazdy jest wolnym czlowiekiem i bedzie robil co mu sie podoba.
PS. Co do Festiwalu Nauki - jak jest w wielu miastach Polski to wybierz sobie jedno, jedz tam i baw sie dobrze. Po co kopiować inne imprezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego w Kutnie nie da się zorganizować np. Festiwalu Nauki (jak w wielu polskich miastach), a organizuje się coś takiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A do kogo z nich mogę się zgłosić z pytaniem jakie numery padną w totka za tydzień? Bedę wdzięczny za odpowiedź :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcinie! Jedna podstawowa sprawa - media są po to, by informować co się dzieje (w moim wypadku w Kutnie). Jest zjazd Wróżek i Wróżbitów, więc o tym piszę. A może dzięki temu artykułowi ktoś zainteresowany np. medytacją, czy też wróżeniem dowie się o spotkaniu w Kutnie i specjalnie przyjedzie?

Ty twierdzisz, że to propagowanie absurdalnych zabobonów. Ja nic tutaj nie propaguję!! Ja tylko informuje społeczność o danym wydarzeniu, jakie ma miejsce w Kutnie (woj.łódzkie).

PS. Nie chcesz, nie przyjdziesz - prosta sprawa ;-) Każdy ma swoje zdanie. Może kto inny ma całkiem odmienne myślenie niż Ty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.11.2008 22:59

Moim marzeniem jest - kąpiel w gongu. Podobno super sprawa)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z punktu widzenia racjonalnego jest to zbiór absurdów, za którymi nie przemawiają żadne dowody naukowe, a przeciw - tysiące dowodów. Panu Komorowskiemu i pozostałym "prelegentom" radzę się udać do Fundacji Jamesa Randiego - jeśli udowodnią chociaż jedną z tych rzeczy o którym mówią - dostaną milion dolarów (a jakoś się tam nie chcą zgłosić!). ["The Foundation offers a $1,000,000 prize to any person or persons who can demonstrate any psychic, supernatural or paranormal ability of any kind under mutually agreed upon scientific conditions. This prize money is held in a special account which cannot be accessed for any purpose other than the awarding of the prize." - www.randi.org].

Z chrześcijańskiego punktu widzenia - jest to grzech przeciw 1. przykazaniu - chęć uzurpowania sobie władzy nad światem takiej, jaką ma Bóg . Dodam jeszcze dzisiejszą reakcję jednaj z kutnowskich parafii - informację podaną podczas ogłoszeń duszpasterskich w czasie Mszy na Dybowie - cytuję:
"Za kilka dni nasze miasto cofnie się w rozwoju cywilizacyjnym. Staniemy się ciemnogrodem. Odbędzie się w naszym mieście zjazd wróżek, astrologów, tarocistów, jasnowidzów i innych. Wstyd, że w XXI wieku dochodzi do takich zjazdów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, iż poprzez takie praktyki człowiek otwiera drzwi swego serca i psychiki na wpływy złych duchów. Praktyki te -jak naucza Katechizm - są sprzeczne ze czcią i szacunkiem, które należą się jedynie Bogu. W Księdze Powtórzonego Prawa czytamy: „Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni... Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu". Pan Bóg dał człowiekowi ogromny dar: rozum. Odchodząc od prawdziwej wiary i rozumności człowiek jest w stanie uwierzyć w największe niedorzeczności, bzdury i zabobony. Jak ktoś powiedział: „Gdy rozum śpi, budzą się demony". Dlatego trzymajmy się z dala od tego typu ciemnych zjazdów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.