Facebook Google+ Twitter

Kutnowska policja dostała nowoczesny laserowy radar

Jako jedyna w kraju, kutnowska policja dostała od lokalnych władz laserowy pistolet. Nowe urządzenie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, jest o wiele skuteczniejszym sojusznikiem w walce z piratami drogowymi.

Na lewo Komendant Wydziału Ruchu Drogowego wraz z policjantem testują nowe urządzenia. / Fot. Dorota Grąbczewska/Polska The Times Dziennik Łódzki Nowy radar potrafi namierzyć pirata z odległości jednego kilometra oraz odmierzyć odległości między pojazdami. Ten "pistolet" może działać w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak: gęsta mgła, upały do 60 stopni. Nie zawodzi przy bardzo dużym mrozie, nawet do - 30 stopni. Stare kutnowskie "suszarki" namierzały pojazd jadący z prędkością do 220 km/godz., a nowe nawet do 320 km/godz..

- Testowaliśmy nowe radary przez 3 tygodnie w październiku - mówi Wiadomościom24.pl rzecznik prasowy KPP w Kutnie

Policjanci z nowym laserowym radarem namierzają piratów drogowych. / Fot. Dorota Grąbczewska/Polska The Times Dziennik Łódzki Jest wiele więcej zalet nowych "laserówek" kutnowskiej policji. Bardzo dużą zaletą tego urządzenia jest to, iż policjant w trudnych warunkach atmosferyczny może namierzać pirata z środka radiowozu z odległości kilometra. Wiązka laserowa uderza punktowo w pojazd, dzięki czemu wiadomo, którego kierowce zatrzymać. Niestety, antyradar nie ma żadnych szans z nowym "cackiem". Więcej! Czas pomiaru prędkości wynosi 3 sekundy.

Laserowy radar jest napędzany bateriami. Do tej pory stare pistolety działały dzięki napędzaniu przez akumulator radiowozu.

Ciekawostką jest fakt, iż laserowe radary są narzędziem pracy policji w całej Europie Zachodniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

arek
  • arek
  • 03.11.2010 10:56

to teraz trzeba zwolnić he heheheheheheheheh

Komentarz został ukrytyrozwiń

biedni kierowcy;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak apropos to coś powiem jeszcze:) - drogówka z tymi laserówkami będzie stała na trasie Poznań - Warszawa ( a dokładnie to przed Kutnem z jednej i drugiej strony: od strony Poznania to tak za Krośniewicami się ich można spodziewać, a od strony Wawy to za Dobrzelinem już mogą stać ) ==>> to tak dla zmotoryzowanych:)) Oni się skupiają przede wszystkim na tej trasie, więc uważać;] Pzdr

Komentarz został ukrytyrozwiń

to jest ten + :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jade do Kutna otworzyć sklep z CB radiem :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm...czyli "kutnowscy policjanci" postrachem polskich ulic!!! ;-)

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to teraz trzeba się bać chłopców w białych czapeczkach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.