Facebook Google+ Twitter

Kutnowski budżet miasta przyjęty do realizacji

Kutnowscy rajcy przegłosowali budżet miasta na nowy 2009 rok. Dla mieszkańców miasta jest to dobra informacja. Już wiadomo, że w końcu ruszy przebudowa Kutnowskiego Domu Kultury oraz budowa aquaparku, bowiem są to najważniejsze punkty w budżecie. Jak twierdzi prezydent Kutna, budżet jest rekordowy.

Budżet Miasta na 2009 rok. / Fot. Piotr PanfilZa przyjęciem budżetu głosowało siedemnastu radnych, zaś dwóch wstrzymało się od głosu, a był to Włodzimierz Klimecki i Jerzy Ceranowski. Klimecki powiedział na sesji rady miasta, że w projekcie nie uwzględniono zbliżającego się kryzysu. Ceranowski zadał pytanie, czy budowa aquaparku to dobra decyzja, w końcu nadchodzi kryzys.
- Może wspierać inwestycje i instytucje tworzące miejsca pracy, bo wiele firm patrzy z niepokojem na przyszły rok - zapytał w nawiązaniu do kryzysu radny Ceranowski.

Natomiast prezydent miasta, Zbigniew Burzyński dał do zrozumienia, że wszystko jest pod kontrolą i w razie jakiegoś problemu na pewno skontaktuje się z radnymi, by pomogli w podjęciu jakiejś decyzji.

Budżet miasta Kutna wynosi 132 miliony złotych. Miasto chce zaciągnąć kredyty, czy też pożyczki na wartość około 16 milionów złotych.

Mieszkańcy Kutna chcą jeździć po mieście tylko Solarisami Urbino. Czy jednak po Kutnie będą takie jeździć? Okaże się w wkrótce. / Fot. Piotr PanfilNajważniejszymi punktami w budżecie jest m.in. przebudowa Kutnowskiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, budowa aquaparku oraz zakup taboru dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie. Miasto chce przeznaczyć 1 mln 400 tys. złotych na zakup i modernizację autobusów dla MZK. Mieszkańcy Kutna mówią zgodnie, chcą wozić się autobusami marki Solaris Urbino. Przypomnijmy, że MZK otrzymało jeden taki autobus na sprawdzenie, a firma, od której kupowane były stare autobusy marki Jelcz zbankrutowała.

Kolejnym bardzo ważnym elementem budżetu jest budownictwo mieszkaniowe, w tym budowa i adaptacja budynków na mieszkania komunalne i socjalne. Niestety w Kutnie brakuje mieszkań, ale miejmy nadzieję, że niebawem to się zmieni.

Przypomnijmy, że z roku na rok rozrasta się Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna - Podstrefa Kutno. Dlatego też w budżecie miasta przeznaczono pieniądze na budowę infrastruktury w ŁSSE. Ma nastąpić w tym roku przebudowa skrzyżowania ulicy Wschodniej z ulicą Sklęczkowską, wraz z budową dróg do terminalu intermodalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pełna treść budżatu jest wreszcie dostępna przez internet: http://www.kutno.bip-jst.pl/get_file.php?id=10770&save=1

Jedyne, co zasmuca w projekcie nowego budżetu, to brak alokacji środków na budownictwo komunalne. Niestety! Na gospodarkę mieszkaniową przeznaczono 6 825 000, w większości na remonty (to oczywiście bardzo ważne) i wydatki bieżące, a jedynie 2 mln na inwestycję - i będzie to zaledwie adaptacja budynku poprzemysłowego na cele mieszkaniowe.

Niestety - w tej kwestii zabrakło radykalizmu prezydentowi i radzie. Należało oszczędzić na innych rzeczach, odsunąć budowę aquaparku i wpompować przynajmniej kilkanaście milionów w inwestycje mieszkaniowe. Inne sprawy są ważne, ale ta jest najważniejsza. W Kutnie obecnie brakuje ok. 2000 mieszkań komunalnych.

Są rzeczy ważne i ważniejsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wow! Dzięki za info! Świetnie napisane!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.