Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27849 miejsce

Kutnowski szpital otrzymał nowoczesny laparoskop

Kutnowski szpital otrzymał od urzędu miasta nowoczesny laparoskop. Wartość tego urządzenia to ponad 280 tysięcy złotych. Lekarze są zachwyceni nowym sprzętem i opowiadają, że ułatwi im on pracę.

Na zdjęciu dyrektor kutnowskiego SP ZOZ, Tomasz Kłosiński (na lewo) i prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński (na prawo). / Fot. Piotr PanfilW czwartek w szpitalu im. doktora Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbyło się uroczyste przekazanie urządzenia. Nowoczesny sprzęt został przekazany dyrektorowi SP ZOZ przez prezydenta miasta. - Myślę, że dzięki temu urządzeniu będziemy mogli leczyć na coraz wyższym poziomie - powiedział dyrektor placówki, Tomasz Kłosiński. - To korzyść dla pacjentów. Operacje czy zabiegi trwają krócej i nie ma powikłań. Pacjenci leżą w szpitalu znacznie krócej i szybciej wracają do zdrowia - dodał Kłosiński.

Sprzęt zaprezentował prezydent miasta, Zbigniew Burzyński i doktor Marek Zakrzewski. / Fot. Piotr Panfil- Nie było żadnych rozterek, czy wspomóc placówkę, czy nie. Rada Miejska ustaliła, że należy przekazać środki - poinformował prezydent miasta Kutno, Zbigniew Burzyński. Miasto zapowiedziało, że w następnych latach także z chęcią wspomoże szpital.

Przypomnijmy, że laparoskop znajduje się w szpitalu od trzech tygodni. Jednak sporo czasu zajęło przeszkolenie personelu i zainstalowanie sprzętu. - Było już wykonywanych kilka zabiegów - powiedział szef szpitala.

Doktor Marek Zakrzewski opowiedział krótko dziennikarzom o funkcjonowaniu nowego laparoskopu. / Fot. Piotr PanfilWielkiego zadowolenia nie kryją przede wszystkim lekarze. Po przekazaniu laparoskopu, ordynator chirurgi i pozostali medycy podziękowali prezydentowi za zakup sprzętu. - Jest to nowoczesne urządzenie, które będzie nam mogło służyć przez najbliższe lata. Tak jak poprzedni laparoskop służył 14 lat, tak ten będzie służył jeszcze dłużej. Tutaj jest kamera 3-czipowa. Już teraz wiemy, że ten sprzęt się sprawdza - mówił chirurg, Marek Zakrzewski.

- Chciałbym podziękować prezydentowi, władzom miasta za zakup tego sprzętu i użyczenie tutaj naszym lekarzom - poinformował na zakończenie dyrektor kutnowskiej placówki SP ZOZ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

chyba żartujecie?
  • chyba żartujecie?
  • 02.02.2011 11:46

Fajnie. JA tam nie będę mówił co i jak ale taki sprzęt zapewne rynkowo był wart z 200 tys. max, ale ponieważ kase dawał prezydent to producent ze szpitalem mogli ustalić taką cenę że hej, a nastepnie lekarze, szef placówki cos z tego dostaną, i szpital nowy komuter, czy fax. No i na zakupy dostaną rabat o producenta z jakieś 7%, tylko że wczesniej producent dodoatkowo podniesie im ene o 10 % :p hihih. nie ma jak interesy z publicznymi pinidzmi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.