Facebook Google+ Twitter

Kutnowski sztab WOŚP gotowy do finału. Zobacz program

Już jutro wystartuje XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju. Każde miasto świętować będzie ten wyjątkowy dzień całkiem inaczej, a co będzie działo się w Kutnie? Przed nami m.in. oddawanie krwi dla potrzebujących, badania profilaktyczne, zabawy, spotkanie z aktorem - Robertem Kudelskim i koncerty, gdzie gwiazdą wieczoru będzie Kasia Kowalska. Równo o godzinie 20 nad naszymi głowami zabłyśnie światełko do nieba. Zapraszamy do zapoznania się z dokładnym programem.

Na miasto wyjdzie około 500 wolontariuszy. / Fot. Piotr Panfil Nadal można licytować przedmioty wystawione na kutnowskiej aukcji internetowej. Przypomnijmy zatem, że do zakupienia jest m.in. piłka do gry w siatkówkę z oryginalnymi autografami zawodników Skry Bełchatów, następnie płyty Kasi Kowalskiej, Kasy Chorych, Michała Bajora, czy Majki Jeżowskiej, oczywiście też z własnoręcznymi podpisami. Dużym powodzeniem cieszy się perkusja Szpaderski. Licytacja potrwa do niedzieli do godziny 20.

Najważniejsze, krew
Jacek Sikora, główny organizator XVIII finału WOŚP w Kutnie, na uroczystym wręczeniu identyfikatorów wolontariuszom powiedział bardzo ważne słowa. Podkreślił, że codziennie z braku krwi umierają trzy osoby, zaś w lato jest ich aż dziewięć. - Nie chcemy pobić znów rekordu, ale jak się znów uda to będzie bardzo miło - mówił skromnie Jacek Sikora. Poprosił także, by namówić wszystkich znajomych do oddania płynu, by się nie bać. Większość ludzi chciałaby pójść na taką akcję, lecz się po prostu boi. Czego? Otóż specjaliści twierdzą, że nie ma czego. Jest to małe, bezbolesne ukłucie, a Twoja krew uratuje czyjeś życie.

Jacek Sikora, główny organizator XVIII finału WOŚP podkreśla, aby oddać krew i nie dlatego, by znów padł rekord. Najważniejsze, by chorzy mieli ją podaną w odpowiednim czasie. / Fot. Piotr PanfilKto może oddać krew?
- osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów.
- osoby u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii).
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.