Facebook Google+ Twitter

Kutnowski WOŚP znów bije rekord

Około 160 wolontariuszy zbierało podczas XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie. Na mieszkańców miasta czekało mnóstwo atrakcji. Już w tej chwili wiadomo, że Kutno pobiło rekord województwa w oddawanej krwi. Podczas tej akcji krew oddało 129 osób. Wielki finał zakończył się występem Kasi Kowalskiej.

Puszki, które już od godziny 6 rano czekały na wolontariuszy. / Fot. Piotr PanfilRówno o godzinie 6 rano rozpoczęło się w Kutnowskim Domu Kultury, gdzie znajdował się główny sztab, rozdawanie puszek wraz z serduszkami. Na ulice wyszło około 160 wolontariuszy, nieco mniej niż było zgłoszonych. Organizatorzy przypuszczali, że młodsi wolontariusze nie przyszli z powodu brzydkiej pogody. Jednak to nie zniechęciło pod żadnym pozorem nikogo.Na miasto wyszło około 160 wolontariuszy. / Fot. Piotr Panfil Najważniejsze nie jest, by zebrać jak najwięcej, ale żeby pomóc dzieciom, które potrzebują pomocy. - Myślę, że padający śnieg nie przeszkadza w kweście pieniędzy na rzecz fundacji Jurka Owsiaka - informował Wiadomości24.pl wolontariusz, Karol Dyczko. Sztab zbierał także pieniądze w pobliskich miejscowościach, takich jak Krośniewice, Łanięta, Strzelce, Ostrowy i Bedlno.

Każdy kto przyszedł do Kutnowskiego Domu Kultury mógł skorzystać z profilaktycznych badań, np. mierzenia cukru. / Fot. Piotr PanfilOddawanie krwi

Co roku w Kutnowskim Domu Kultury można oddawać krew podczas finałów WOŚP. W tym roku również między godziną 9 a 15 osoby powyżej 18 roku życia zgłaszały się, by pomóc innym, potrzebującym. Można powiedzieć, że co roku miasto bije rekordy w oddawanie czerwonego płynu w woj. łódzkim. W niedzielę pobrano krew od 126 osób, co dało 56 litrów.

Prócz akcji krwiodawstwa była możliwość zmierzenia sobie poziomu cukru i cholesterolu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.