Facebook Google+ Twitter

Kutz zostanie ukarany za przemówienie w Senacie? PiS się zastanawia

Parlamentarzyści PiS rozważają skierowanie do senackiej Komisji Regulaminowej wniosku przeciwko Kazimierzowi Kutzowi. Marszałek senior, inaugurując wczoraj kolejną kadencję izby wyższej wygłosił kontrowersyjne przemówienie.

Sonda

Co sądzisz o wystąpieniu Kazimierza Kutza?

 / Fot. PAP/Tomasz Gzell"Senat stał się zabawką mechaniczną nakręcaną przez PO" - mówił Kutz. Następnie oświadczył, że izba wyższa przypominać zaczyna "towarzystwo kongregacji przykościelnej". Padły również słowa o jałowej kadencji i partyjnych smyczach, na których ugrupowania trzymają parlamentarzystów.

Senator Stanisław Karczewski z PiS zapowiedział, że przejrzy stenogram z przemówienia Kazimierza Kutza i wtedy klub podejmie decyzję czy skierować sprawę do Komisji Regulaminowej. Zdaniem senatora, przemówienie Kutza było momentami skandaliczne. PiS rozważał bojkot wystąpienia, ale zdecydował wysłuchać go do końca. "Myśleliśmy, że będzie to opowieść dramatyczna z jakimś happy endem, ale niestety nim się nie zakończyła" - powiedział Karczewski.

Senator Stanisław Kogut również z PiS opowiadał, że podczas wystąpienia prezydent "zrobił się czerwony", "(...) nie miał wyjścia, bo Kutz jest najstarszym senatorem. Jak Kutz chce promować pana Palikota, to niech to robi, ale nie w parlamencie" - podkreślił senator.

Marszałek Bogdan Borusewicz stwierdził, że wystąpienie Kutza była kontrowersyjne i nie zgadza się z jego tezami - czytamy w TVN24Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 11.11.2011 09:55

kutz to bardzo delikatnie mówił porównać ta mowa do jadowitych wystąpięń PISiaków to by ich musieli chyba pozamykać i to wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń
sidonia
 • sidonia
 • 10.11.2011 11:04

@ pan Arciszewski . Dobrze gadasz pan. Ale cz trafisz to łbów napchanych sieczką ? Musimy próbować. A czytaj co pier_doli ten niegolony Grzyszczak ! Rano a chłopisko chyba nawalone jak poseł. Nie chce klonć ale mnie to wkue_wia mocno. Musi mieć ta onego baba z tym chłopem . pan arciszynski jestem z tobom .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kutz poszedł drogą Lepera - Wersal czas skończyć. Pamiętacie Państwo?
Bo rzeczywiście pod spodem bagno. Ale jeden Kutz, choć i nawrócony, wiosny nie uczyni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sidonia
 • sidonia
 • 10.11.2011 07:59

A pana Kutza to wy co chcecie urwać mu głowę za to że prawdę mówi możecie pocałować w dupe. Pan Kutz wam powie w swoim stylu tak A ch_uj z wami i to prawda. Zawsze na niego oddaję głos. I rodzina też. Gupot nie pier_dolcie i pomyślcie trochę. A to co Koźminski wypisuje to skandal! Co ten człowiek ma w głowie ? Sieczkę, kur_a i nic wiencej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kutz powiedział co chciał sobie powiedzieć. I mądrze i równocześnie kontrowersyjnie, a nawet głupio. Robienie wokół tego medialnej wrzawy tylko nakręca i reklamuje temat oraz osobę Kutza. W polityce pełno jest dziwnych i głupich wypowiedzi, wystarczy poczytać i pooglądać wystąpienia europosłów (również naszych np.Z.Ziobro) na forum Europarlamentu.
Bicie piany na takie tematy jest bez sensu,

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak miał powiedzieć? Bawić się w eufemizmy i "delikatnie sugerować" czy też może w ogóle trąbić jaki to senat będzie teraz reprezentujący wszystkich Polaków i w ogóle pożyteczny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuchałem i dziwię się wszystkim obrażonym. Jeżeli za takie wypowiedzi Kutz miałby być ukarany, to innych należałoby za to co mówią zamykać do więzienia na długie lata.

Komuna już dawno przeszła do historii, ale skłonność do cenzurowania innych głęboko tkwi w narodzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 09.11.2011 22:29

@Gerard Stenc [środa 12:12]
Nawet Ateńczycy nie wszyscy popierali sąd skorupkowy. Wyroki kończyły się wygnaniem. Wyganiać Kutza, za to że powiedział głośno to, co wielu myśli cicho siedząc ? Na tym polega działalność niezależnego polityka. Zatem z ostracyzmem raczej bym się powstrzymał, jeśli już tak dywagujemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 09.11.2011 18:01

jeżeli teksty sa obrażliwe to ja rozumiem marszałek reaguje tj odbiera głos wycisza mikrofon niech mówi sam do siebie

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 09.11.2011 17:44

to co kutz jest dzieckiem nie wie ze zwycięzca bierze wszystko a gadać to se może do woli na ile marszałek mu zezwoli ot i tyle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.