Facebook Google+ Twitter

Kuźnia dziennikarskich talentów

Młodzi dziennikarze przyjechali do Krzyżowej pod Wrocławiem. Będą uczestniczyć w warsztatach Letniej Szkoły Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse. Przez cały tydzień mają poznawać tajniki i warsztat pracy dziennikarza.

Dziennikarstwo od kuchni

W tym roku w warsztatach Letniej Szkoły Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse weźmie udział 25 osób. Są to tegoroczni stypendyści Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse oraz młodzi ludzie z lokalnych gazet wydawnictwa Polskapresse i Echa Miasta. – Przez tydzień będą poznawać tajniki i warsztat pracy dziennikarza – wjaśnia Marek Chyliński, prezes Instytutu Dziennikarstwa.

Program spotkania

Warsztatom będzie towarzyszyć sesja na temat roli prasy regionalnej w budowie społeczeństwa obywatelskiego. Dorota Stanek, prezes Grupy Wydawniczej Polskapresse opowie o misji regionalnego wydawcy gazet, redaktor Kamil Durczok poprowadzi debatę “Czy media zagrażają demokracji?”, a prof. Maciej Mrozowski z Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi wykład o etycznym i komercyjnym wymiarze dziennikarstwa.

Jak zostać stypendystą Instytutu Dziennikarstwa?

Musisz być studentem albo absolwentem i mieć mniej niż 28 lat, oraz podjąć współpracę z jedną z lokalnych gazet Polskapresse. – Stawiamy na młodych i zdolnych. Jeśli takie osoby są w naszych regionalnych gazetach z pewnoscią zostaną zauważone i wezmą udział w programie stypendialnym Instytutu – mówi Marek Chyliński. W tym roku na stypendium zakwalifikowało się 13 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.