Facebook Google+ Twitter

Kwadratura, czyli bajdurkowy świat ciotki Pleciugi

Kto choć raz wziął do ręki książkę wydaną własnym sumptem, ten wie ile radości i satysfakcji można czerpać z tego wydarzenia. Kto choć raz wydał swoją książkę - z pewnością na tym jednym razie nie poprzestanie. Wydawanie bowiem własnych książek wciąga jak narkotyk.

Debiut literacki ciotki Pleciugi / Fot. foto: Ewa Łazowska W marcu mijają dwa lata gdy odebrałam z wydawnictwa swoją pierwszą książkę. "Bajdurki ciotki Pleciugi dla dzieci dużych i małych" rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Powędrowały, między innymi, do Norwegii, Anglii i na Wyspy Kanaryjskie. Wesołe wierszydełka ciotki Pleciugi stały się niejako pomocą dydaktyczną w nauczaniu języka polskiego dla dzieci pochodzących z mieszanych małżeństw.

Ciotka Pleciuga na własnym wieczorze autorskim, promującym "Groch z kapustą, czyli bez sensu" / Fot. foto: Bogusław Bieliński. Zdjęcie wykorzystane za zgodą autora. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc można się było spodziewać, że autorka "Bajdurek..." na tym debiucie literackim nie poprzestanie. Wydawanie własnych książek wciąga bowiem jak narkotyk. A skoro tak - na kolejną książkę ciotki Pleciugi czytelnicy nie musieli długo czekać. Pod koniec marca ubiegłego roku ujrzała światło dziennie druga pozycja wydawnicza - "Groch z kapustą, czyli bez sensu".Poprzednio wydane książeczki ciotki Pleciugi / Fot. foto: Ewa Łazowska

Podobno w życiu nic dwa razy się nie zdarza, ale do trzech razy sztuka. O wydaniu trzeciej książeczki zadecydował przypadek. Jedna z internetowych znajomych ciotki Pleciugi zaproponowała autorce bajdurek zilustrowanie uroczych bajeczek jej matki. Propozycja pani Barbary była na tyle interesująca, że zainspirowała ciotkę Pleciugę do wykonania kilkunastu obrazków ilustrujących bajkowe opowiadania starszej pani. O szczegółach dotyczących treści umowy wstępnej między panią Barbarą, a mną nie będę się rozpisywać, bo i nie o to tutaj chodzi. Faktem jest, że ilustracje te zyskały byt samodzielny w postaci trzeciej książeczki pod przewrotnym tytułem "Kwadratura, czyli bajdurkowy świat ciotki Pleciugi". Okładka najnowszej książki ciotki Pleciugi / Fot. foto: Ewa Łazowska

Pięknie wydana książeczka jest już w moich rękach. Prawdopodobnie, tak jak poprzednie, powędruje niebawem do fanów ciotki Pleciugi. Jak powiedział wydawca książeczki - ma ona charakter bibliofilski. Zadecydowały o tym piękne ilustracje, wykonane przez autorkę "Kwadratury, czyli..."

Kto choć raz wydał własną książkę - z pewnością na tym jednym razie nie poprzestanie, ponieważ wydawanie własnych książek wciąga jak narkotyk. Bez względu na cenę tego przedsięwzięcia i bez względu na to czy trafi ta książka do czytelników.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

ciotka Pleciuga
  • ciotka Pleciuga
  • 02.03.2012 10:12

Recenzja "Kwadratury, czyli..."
http://www.blackunicorn.pl/kwadra.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Isabello, o poczuciu dochodu w kieszeni nawet nie mam co marzyć. Pozostaje mi jedynie satysfakcja z wydania ładnej książeczki. Jak wiesz - w dobie kryzysu kontakt społeczny z książką jest raczej na dalszym miejscu. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo, pozwolę sobie skromnie nadmienić, że skorzystałam z Twojej podpowiedzi. :) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dla mnie. REWELACJA ****** POWODZENIA EWO!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy taką książeczkę można kupić w księgarniach? Ilustracje są bajeczne:)
Życzę Ci, Ewo, jeszcze wielu książek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję. Pamiętam "Bajdurki" link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.02.2012 19:08

Serdecznie gratuluję i życzę dalszej weny i sukcesów:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo się cieszę i serdecznie gratuluję. Poszukam tej ostatniej pozycji, ze względu na plastyczną zawartość, której jestem zagorzałym fanem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo! Czapką do ziemi!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje Ewo, życze dalszych sukcesów wydawniczych i poczucia dochodu z ksiązeczek w kieszeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.