Facebook Google+ Twitter

Kwadratura Metra

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-06-08 15:17

Jako istota stadna uwielbiam bratać się z ludem, w środkach komunikacji miejskiej alias zbiorowej. Ale nie za wszelką cenę.

"Gazeta Wyborcza" poinformowała o otwarciu ofert budowy kawałka (6000 metrów) drugiej linii metra w stolicy. Kilku śmiałków, oferentów, oświadczyło, że owszem zbudują, może nawet na czas i nie boją się drakońskich kar za każdy dzień opóźnienia.

Kary im nie straszne bo, w razie czego, miasto samo sobie te kary wypłaci. Kwoty spodziewanych kar zostały bowiem uwzględnione w kosztorysie oferty. Zarząd Metra, rajcowie miejscy, nie mogli dojść do siebie czytając dwukrotnie wyższe od spodziewanych sumy, zapomniawszy jakie warunki wcześniej postawili. Rachuby na samobójcze inklinacje inwestorów, spaliły na panewce.

Nie tylko druga, ale i piąta oraz siódma linia metra są potrzebne. Nieszczęście polega na tym, że obecne decyzje podejmuje się w amoku futbolowego przyśpieszenia, całkowicie zbędnego.

Jest kibolowi "zarówno" czy do stadionu dojedzie metrem ze stacji Świętokrzyska czy wahadłową kolejką na linii średnicowej (inaczej podmiejskiej) ze stacji Centrum/Śródmieście lub prosto z lotniska. Modernizacja peronów, informacyjne tablice i strzałki oraz wypożyczenie kilkudziesięciu składów pociągów - to wszystko co trzeba zrobić.

Takie rozwiązanie ma jednak pewne wady. Jest tańsze i skromniejsze. A przecież tu chodzi o rozmach i gest. O wielki sukces... z nieprzebraną rzeszą ojców. Jedyna nadzieja w tym, że tych dodatkowych pieniędzy (dwa-trzy miliardy zł) nie będzie i nastąpi jednak przeproszenie się z rozsądkiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No, nie wytropiłeś, ale nagłośniłeś.
Gdyby nie Ty, zeszłabym z tego śwata bez wiedzy o przebogatej zmyślności naszych kosztorysantów. :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2008 23:29

Wytropienie to nie moja zasługa... Mnie śmieszy to, że urzędnicy trzymają się kurczowo planu, który sami wykonawcy uważają za nierealny - choć inne, tańsze i pewne rozwiązanie jest w zasięgu ręki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grunt to dobrze skonstruowana oferta! :))
Plus za wytropienie zmyślnych, acz bezczelnych machlojek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

o rany, chyba rzeczywiście mam zeza , że też ja nie widzę tych literówek wcześniej. Przepraszam najmocniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobra, ale czy ktoś mi powie, jaki jest plan ? kiedy ma być metro- druga linia gotowa? za rok ? za pięć? mnie interesuje połączenie z lotniskiem.
To skandal ,by jechać taxowką na lotnisko ze srodmieścia aż 45 minut w dzień świąteczny za jedyne 70 złotych. Autobusy? hm... nie mają przecież specjalnego pasa na omijanie korków.
slalomowanie między samochodami. No i w autobusach kradną.
A metro ? nie sposób kuóić biletu w niedziele na stacjach oddalonych od śródmieścia. Szłam piechotą do koncowej stacji autobusów na kabatach, aby kuóic bilet u kierowca autobusu na całe 5 złotych , bo nie miałam drobniejszych, no i udało mi się wejść do metra.
Tak więc w pierwszej kolejności proponuję rozwiązać problemy uciązliwe dla ludzi ze zdobyciem biletów,
a w drugiej pośpieszyć z budową nowej linii. A zatem jakie to ewentualne daty ? Tak pytam, czy dożyję ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.