Facebook Google+ Twitter

"Kwadraty" - przypadkowa fotografia mistrza Konrada Słowika

W piątek, w tarnowskim oddziale BWA - Galeria "Mała", odbył się wernisaż wystawy młodego fotografika Konrada Słowika pt. "Kwadraty"

Konrad Słowik, otwierający swój wernisaż / Fot. Łukasz GinalskiW piątek, o godzinie 18.30, w tarnowskim oddziale BWA - Galeria "Mała" (Rynek 4) odbył się wernisaż wystawy młodego fotografika Konrada Słowika pt. "Kwadraty". Twórca, pomimo młodego wieku (28 lat), ma bardzo bogaty dorobek artystyczny.

W 2010 roku został wyróżniony w corocznym konkursie Amnesty International "Prawa człowieka w obiektywie". W 2009 roku miała miejsce prezentacja zdjęcia "Portret człowieka bez tytułu" na XII Międzynarodowych targach Foto Video w Łodzi. W 2008 roku odbyła się wystawa "Pełni mocy bez przemocy" w Tarnowskim Centrum Kultury i "Stop przemocy" prezentowana w namiocie Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowych na 14. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Poza tym fotograf miał indywidualne wystawy w tarnowskich klubach i kawiarniach (Cafe Paino, Alchemik, Anderpasydź, TCK).

Pierwszy gość zwiedzający wystawę, tuż przed oficjalnym otwarciem / Fot. Łukasz GinalskiKonrad Słowik na co dzień jest związany z Tarnowskim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowych, nie skończył żadnych szkół artystycznych, nie należy też do żadnego klubu ani towarzystwa fotograficznego. Swoją przygodę z tą dziedziną sztuki zaczął w 2006 r, kiedy to w jego ręce dostał się mały, cyfrowy aparat kompaktowy. Dzięki niemu odkrył swoją pasję, którą z bardzo dużym powodzeniem ciągle rozwija i szuka nowych inspiracji i form prezentacji swoich prac.

Obecna wystawa to cykl fotografii czarno-białych i kolorowych, wydrukowanych w formie dużych kwadratów. Konrad Słowik jest wierny swojej zasadzie - przypadkowi - jego prace nie powstają na wzór fotografii dopracowanych do perfekcji już w momencie naciśnięcia spustu migawki - tak jak głosi złota myśl H. C. Bresson`a. Prace Konrada są robione najczęściej podczas powrotu z pracy lub w drodze do niej. Po wykonaniu zdjęć, artysta przegląda zawartość karty pamięci i dzięki swojej niezwykłej wrażliwości, rewelacyjnie odnajduje obrazy w zwykłych na pierwszy rzut oka ujęciach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.