69118 miejsce

Kwalifikacje do mundialu: Czechy pokonały Polskę 2:0

Współautorzy: Livia Kolan

Polacy żegnają się z marzeniami o awansie do mistrzostw świata. Po beznadziejnym meczu, ulegli w Pradze reprezentacji Czech 2:0.

Hymny obu państw / Fot. Paweł KiliańskiJuż w 2. minucie spotkania, nieporadnością w swoim polu karnym popisał się Arkadiusz Głowacki, który wybił piłkę wprost pod nogi Tomasa Hubschmana, a ten bez zastanowienia oddał strzał, na nasze szczęście bardzo niecelny.

Kilka minut później, bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tomas Rosicki. Jednak polski bramkarz nie dał się zaskoczyć i pewnie chwycił piłkę.

W 19. minucie nasza reprezentacja poważnie zagroziła bramce rywali. Mariusz Lewandowski szybko podał do Ludovica Obraniaka, który przebiegł z piłką przez pół boiska, po czym podał ją do niepilnowanego Jelenia, a ten strzałem z woleja uderzył na bramkę Petra Czecha. Bramkarz Chelsea nie dał się zaskoczyć i pewnie obronił uderzenie.

Polacy niesieni dopingiem kilku tysięcy biało-czerwonych fanów, zamknęli Czechów na ich połowie. W 32. minucie, po kolejnym rzucie rożnym, ponownie efektownym wolejem popisał się Ireneusz Jeleń, tym razem sprawiając więcej problemów czeskiemu bramkarzowi.

Cóż za szczęście! Po podaniu czeskiego pomocnika wzdłuż bramki, do piłki dopadł Milan Barosa
i z linii pięciu metrów wpakował piłkę do siatki Wojtka Kowalewskiego. Radość Czechów jednak nie trwała długo, ponieważ sędzia liniowy odgwizdał spalonego, przy kompletnie zdezorientowanych gospodarzach. Jak to mówią, szczęście sprzyja lepszym...

Radość Czechów po strzelonej bramce / Fot. Pawel KiliańskiW 51. minucie, po bardzo szczęśliwej akcji naszych rywali, gdy piłka po strzale Necida odbiła się od słupka i wpadła do naszej bramki, Czesi objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Polacy ruszyli do ataku. Z lewej strony boiska, po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego, do piłki wyskoczył Irek Jeleń i pięknym strzałem uderzył w samo okienko bramki strzeżonej przez Petra Cecha. Ten jednak nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę nad poprzeczkę.