59499 miejsce

Kwalifikacje IO. Polki wygrały z Rosją! Kolejny krok do Londynu!

W drugim meczu kwalifikacji olimpijskich reprezentacja Polski siatkarek, po bardzo zaciętym spotkaniu, wygrała z mistrzyniami świata, Rosjankami, 3:2 (25:17, 16:25, 25:21, 19:25, 18:16). Tym samym podopieczne Alojzego Świderka są już niemal pewne awansu do półfinału turnieju w Ankarze!

Sonda

Czy Polki pojadą na IO w Londynie?

Zdjęcie poglądowe / Fot. PAP/Andrzej GrygiePolskie siatkarki spotkanie z mistrzyniami świata rozpoczęły znakomicie. W pierwszym secie od początku świetnie spisywały się w ataku, a blokiem i obroną pewnie zatrzymywały groźne ataki Jekateriny Gamowej i Tatiany Koszeliewej. Nasze reprezentantki od początku tej partii pewnie prowadziły, schodząc na pierwszą przerwę przy stanie 8:5. Dalsza cześć seta to nadal bardzo dobra gra całego naszego zespołu co dało nam jeszcze większą przewagę 16:8 i 22:15. W końcówce Rosjanki odrobiły kilka punktów, ale nasze siatkarki nie dały już sobie wydrzeć pewnej wygranej 25:17.

W drugim secie znacznie lepiej prezentowały się rywalki. A walka punkt za punkt trwała tylko do stanu 4:4. Od tego momentu Polki straciły sześć punktów z rzędu. Ataków nie kończyły kolejno Katarzyna Skowrońska, Anna Werblińska i Agnieszaka Bednarek-Kasza. Przerwa wzięta przez naszego szkoleniowca pozwoliła na zmniejszenie strat do dwóch punktów (8:10). Niestety zdarzył się kolejny przestój w grze naszego zespołu. To pozwoliło faworyzowanym Rosjankom na wypracowanie sobie sześciu punktowej przewagi, której nie oddały już do końca partii kończąc seta 25:16.

Kolejna partie znów lepiej rozpoczęły jakby odmienione Polki. Skuteczność odzyskały Skowrońska i Izabela Żebrowska, potężne ataki Gamowej i Sokołowej podbijała Paulina Maj i szybko zrobiło się 7:4. Od tego momentu Rosjanki wygrały jednak sześć akcji z rzędu i zrobiło się nieciekawie. Druga cześć tej odsłony to już jednak dominacja "Biało-czerwonych". Punkty zdobywały Żebrowska i Skowrońska, a trudne zagrywki Bednarek-Kaszy wywołały utrudniały rywalkom przyjecie. Polki wypracowały szybko czteropunktowe prowadzenie (17:13, 21:17) i pewnie wygrały seta 25:21, obejmując prowadzanie w meczu 2:1.