Kwalifikacje IO. Polki wygrały z Serbią! Krok od Londynu!

Reprezentacja Polski po bardzo wyrównanym meczu pokonała Serbię 3:2 (29:27, 25:21, 21:25, 19:25, 15:13) i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału. Tym samym biało-czerwone z kompletem zwycięstw zakończyły fazę grupową turnieju w Ankarze. W sobotę o finał zagrają z Niemkami.

Sonda

Czy Polki zagrają na olimpiadzie?

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Bartłomiej Derski/CC 3.0Reprezentacja Serbii przed meczem z Polkami miała już na koncie dwie porażki i żadnych szans na awans do kolejnej rundy turnieju w Ankarze. Jednak mistrzynie Europy nie zamierzały złożyć broni w meczu z naszą drużyną i przystąpiły do niego bardzo zmobilizowane.

Początek spotkania był bardzo wyrównany ze spokojnym tempem. Anna Werblińska po bloku zdobyła punkt na 2:2. Po chwili skuteczna kontra Polek, Agnieszka Bednarek-Kasza dała biało-czerwonym prowadzenie. Serbki miały problem z przebiciem się przez szczelny polski blok. Zaraz potem po świetnej kiwce Skowrońskiej nasza drużyna doprowadziła do stanu 5:5. Serbki popełniły dwa błędy w przyjęciu, które skutkowały stratą punktów i na pierwszą przerwę techniczna Polki schodziły prowadząc 8:7.

Po kolejnym dobrym bloku nasze siatkarki powiększyły przewagę 10:8. W dalszej części seta oglądaliśmy akcje punkt za punkt. Jednak po długiej wymianie, kiedy to szczęśliwie punkt zdobyła Sanja Starovic to Serbki prowadziły 16:14. Po chwili przerwy Polki znacznie poprawiły swoją grę. Biało-czerwone zdobyły trzy punkty z rzędu i o przerwę musiał poprosić trener rywalek. Po czasie od stanu 21:19 mecz zrobił się ponownie bardzo wyrównany. Ale po kolejnej dobrej zagrywce Okuniewskiej po raz kolejny zafunkcjonował nasz blok, a skuteczny atak Skorupy dał nam prowadzenie 25:24 i mieliśmy pierwszą piłkę setową.
Serbki jednak ponownie doprowadziły do wyrównania. As serwisowy w kolejnej akcji Bednarek-Kaszy dał nam drugą piłkę setową, którą biało-czerwone wygrały kończąc pierwszą partię 29:27.