Kwalifikacje IO. Polska - Serbia 25:25! Londyn był bardzo blisko!

Reprezentacja Polski zremisowała z Serbią 25:25 (15:14) w swoim drugim meczu turnieju eliminacyjnego do igrzysk olimpijskich. Podopieczni Bogdana Wenty, mimo iż prowadzili w drugiej części spotkania nawet trzema golami, nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do końca meczu. O tym czy nasi szczypiorniści pojadą do Londynu, zadecyduje zatem niedzielny mecz z Hiszpanią.

Sonda

Czy Polacy pojadą na igrzyska do Londynu?

/ Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedDrugi mecz turnieju kwalifikacyjnego w Alicante miał dla obu zespołów zgoła odmienne znaczenie. Polaków po wygranej z Algierią, od Londynu dzieliło tylko jedno zwycięstwo. Wyjazd na igrzyska mogli sobie zapewnić ogrywając Serbów. Dla rywali był to mecz z gatunku tych o "być albo nie być". Porażka z biało-czerwonymi, po piątkowej przegranej z Hiszpanią, przekreślała definitywnie ich szanse na wyjazd do Londynu.

Przed meczem trener Bogdan Wenta dokonał zmian w składzie meczowym reprezentacji Polski. W sobotę szkoleniowiec zdecydował, że w meczowej szesnastce w miejsce Tomasza Tłuczyńskiego i Zbigniewa Kwiatkowskiego zagrają Mariusz Jurkiewicz i Mateusz Jachlewski.

Początek meczu w Centro de Tecnificacion w Alicante rozpoczął się od znacznie skuteczniejszych ataków Serbów. Agresywna gra naszych rywali w obronie i zbyt dużo miejsca zostawianego przez naszych obrońców i w siódmej minucie było już 4:1 dla wicemistrzów Europy. Reprymenda trenera Wenty i zmiana taktyki sprawiły, że gra Polaków uległa znacznej poprawie. A po pięknej obronie strzału Nikcevica przez Szmala i świetnym rzucie Grzegorza Tkaczyka mieliśmy tylko jednego gola straty. Kolejna akcja naszych z kontrataku, kiedy to Bartosz Jurecki wykorzystał swoją okazję i był remis. Biało-czerwoni nabrali wiatru w żagle i po akcji Krzysztofa Lijewskiego oraz kolejnej interwencja Szmal wyszliśmy na prowadzanie 10:9.

W ostatnich dziesięciu minutach Polacy zaczęli grać bardzo dobrze w obronie. To sprawiło, że po golu Jachlewskiego z rzutu karnego i kolejnym w tym meczu Adama Wiśniewskiego było 15:14 dla nas do przerwy. Gra Polaków była zdecydowanie lepsza niż we piątkowym meczu z Algierią. Świetnie prezentował się Wiśniewski, który znakomicie trafiał z lewego skrzydła.