Kwalifikacje IO. Polska-Turcja 0:3. Londyn nie dla nas!

Reprezentacja Polski przegrała z Turcją 0:3 (22:25, 22:25, 19:25) w finale europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Tym samym to gospodynie w turnieju w Ankarze wywalczyły paszporty do Londynu. Biało- czerwone po wspaniałym turnieju w decydującym meczu zagrały znacznie poniżej swoich możliwości.

/ Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedTurczynki były bardzo groźnym rywalem, bowiem rywalki podobnie, jak biało-czerwone nie przegrały jeszcze meczu w tym turnieju. Faworytem meczu były zatem gospodynie, które we wcześniejszych spotkaniach straciły raptem dwa sety. Polki musiały zatem wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby odebrać bilety do Londynu.

Początek meczu rozpoczął się od błędu rywalek, po którym Polki pierwsze objęły prowadzenie w secie. W dwóch dobrych akcjach naszego zespołu i kolejnym
błędzie Turczynek nasze siatkarki prowadziły 4:1. Dalsza gra to trzecia zepsuta zagrywka rywalek i Anna Werblińska zdobyła ósmy punkt dla Polski, a nasze zawodniczki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:6.

Po czasie Turczynki zaczęły znacznie i po ataku Skowrońskiej-Dolaty w aut na tablicy pojawił się remis 9:9. Kolejne dwa punkty zdobyły gospodynie i objęły
pierwsze w tym meczu prowadzenie 11:9. Czas wzięty przez trenera Świderka poprawił grę naszego zespołu i na drugą przerwę techniczną Polki schodziły z jednopunktowym prowadzeniem 16:15.

Po wznowieniu gry Darnel posłała piłkę w aut i Polki podwyższyły prowadzenie. W kolejnej akcji po skutecznym atak Bereniki Okuniewskiej dał naszym prowadzenie 21:19. Od tego momentu coś zacięło się w grze naszej drużyny. Skowrońska-Dolata została zatrzymana na podwójnym bloku i przegrywaliśmy 21:22, a po chwili 21:23. Końcówka tego seta to już kontrola gospodyń.
Gozde Sonsirma Kidar z trudnej pozycji zdobyła punkt na 24:22. Odsłonę