Facebook Google+ Twitter

Kwalifikacje na skoczni HS 106 w Whistler wygrał Michael Uhrmann

Czterech Polaków wystąpi w sobotnim konkursie na skoczni olimpijskiej w Whistler (HS 106).

Olimpiada w Vancouver / Fot. FIS www.skijumping.plKwalifikacje na skoczni olimpijskiej wygrał Michael Uhrmann skokiem na odległość 106 m
W piątek 12 lutego na skoczni olimpijskiej w Whistler (HS 106) odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.
Na starcie zobaczyliśmy 61 zawodników. Polskie barwy reprezentowało 4 zawodników: Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch, Adam Małysz.

Kwalifikacje wygrał Michael Uhrmann (106 m). W czołowej trójce znalazł się także Jakub Janda (105 m) i Michael Neumayer (105,5 m).

Wszyscy Polscy zawodnicy zakwalifikowali się do sobotniego konkursu na skoczni normalnej.
Kamil Stoch skokiem na odległość 103m zajął 12. miejsce, Krzysztof Miętus (101,5 m) 15. miejsce, Stefan Hula (101,5 m) był 17.

Polacy potwierdzili że na olimpiadę do Vancouver przyjechali w wysokiej formie. Żaden z polskich zawodników nie miał kłopotów z zakwalifikowaniem się do sobotniego konkursu.

Przed kwalifikacjami na skoczni HS 106 w Whistler serię próbną wygrał Simon Ammann (109 m), z obniżonego rozbiegu. Drugą odległość uzyskał Thomas Morgenstern (108m z wyższej belki), trzeci był Robert Kranjec (105,5 m). Adam Małysz uzyskał zaledwie 103 m z wyższego rozbiegu. Dodatkowo Małysz ratował się przed wywrotką przy lądowaniu.
Pozostali polscy zawodnicy nie startowali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.