Facebook Google+ Twitter

Kwarantanna na Ukrainie

Dwa niezależne ukraińskie laboratoria potwierdziły, że co najmniej jedna z 37 ofiar grypy zmarła przez wirus A/H1N1. Rząd kazał zamknąć szkoły.

Kolejka po wizy przed Konsulatem Generalnym RP we Lwowie, 2 bm. Dziennie wydaje się tam ponad 1000 tych dokumentów. / Fot. PAPJak podaje gazeta.pl, co najmniej jedna z ofiar grypy na Ukrainie była zarażona A/H1N1. Wirus ten wykryto też u kolejnych 11 pacjentów. Ukraiński minister zdrowia Wasyl Kniazewycz rozważa wprowadzenie kwarantanny na terenie całego kraju.

Na razie kwarantanną objęte jest 9 obwodów na zachodzie kraju. W całej Ukrainie zamknięto szkoły, odwoływane są imprezy masowe, zamykane kina. Polska minister zdrowia Ewa Kopacz, w wypowiedzi dla Polskiego Radia mówiła o możliwości zamknięcia granicy. Już teraz mocno zaostrzono kontrolę graniczną.

Polskie Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie zwiększonej liczby zachorowań grypopodobnych na Ukrainie (link. Główny Inspektor Sanitarny zalecił państwowym wojewódzkim inspektorom sanitarnym w Rzeszowie i Lublinie monitorowanie sytuacji na przejściach granicznych, utrzymywanie kontaktu i wymianę informacji ze służbami medyczno - sanitarnymi Ukrainy i pilne informowanie o podjętych działaniach i zmianach sytuacji epidemiologicznej.

Lekarze apelują do Ukraińców o natychmiastowe zgłaszanie się do lekarza w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Tylko wtedy chorobę można wyleczyć. - Ludzie umierali tylko dlatego, że nie szli do lekarza. Robili to dopiero 5-7 dnia choroby, kiedy już nie można było pomóc - tłumaczy Wasyl Kniazewycz (cyt. za www.rp.pl).

Pewne kontrowersje budzi fakt, że we krwi większości ofiar (36 z 37 zmarłych) nie wykryto wirusa A/H1N1. Wiadomo, że panuje epidemia, jednak nie jest jasne o jaki wirus chodzi. Niektóre źródła sugerują, że może być to mutacja tzw. świńskiej grypy, jednak pewności nie ma.

Źródła gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

zaczyna się eksterminacja ludzi, po kolei kolejne elementy ukladanki: traktat lizbonski, grypa a może raczej szczepienia zbieraja żniwo teraz jeszcze do dopełnienia brakuje nam upadku dolara nowej waluty i wojny ale myślę że to sie stanie juz niebawem

i o to mamy serwowany nowy porządek świata

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale ciągle na grypę rocznie umierają 2 mln ludzi i nie ma to wiele wspólnego z epidemią
przeżyłem to w Londynie w lipcu - niezłe jaja będą na Ukrainie

kolego, widziałeś szczepionkę na świńską grypę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wciskają ludziom kit! Żadnej epidemii, a szczególnie "świńskiej" nie było, nie ma i nie będzie! Można się było spodziewać, że "nieoczekiwanie pojawi się nowe ognisko choroby". Teraz pozostaje czekać aż WHO zacznie nawijać o pandemii, postraszą i karzą nam się szczepić. Ludzie, jakoś na wściekliznę nikt nas nie chce masowo szczepić, tymczasem tylko z jej powodu na świecie rocznie umiera 50 tys. osób.
Dla porównania, liczba śmiertelnych przypadków świńskiej grypy nie sięgnęła nawet 5000.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.