Facebook Google+ Twitter

Kwarantanna na Ukrainie

Dwa niezależne ukraińskie laboratoria potwierdziły, że co najmniej jedna z 37 ofiar grypy zmarła przez wirus A/H1N1. Rząd kazał zamknąć szkoły.

Kolejka po wizy przed Konsulatem Generalnym RP we Lwowie, 2 bm. Dziennie wydaje się tam ponad 1000 tych dokumentów. / Fot. PAPJak podaje gazeta.pl, co najmniej jedna z ofiar grypy na Ukrainie była zarażona A/H1N1. Wirus ten wykryto też u kolejnych 11 pacjentów. Ukraiński minister zdrowia Wasyl Kniazewycz rozważa wprowadzenie kwarantanny na terenie całego kraju.

Na razie kwarantanną objęte jest 9 obwodów na zachodzie kraju. W całej Ukrainie zamknięto szkoły, odwoływane są imprezy masowe, zamykane kina. Polska minister zdrowia Ewa Kopacz, w wypowiedzi dla Polskiego Radia mówiła o możliwości zamknięcia granicy. Już teraz mocno zaostrzono kontrolę graniczną.

Polskie Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie zwiększonej liczby zachorowań grypopodobnych na Ukrainie (link. Główny Inspektor Sanitarny zalecił państwowym wojewódzkim inspektorom sanitarnym w Rzeszowie i Lublinie monitorowanie sytuacji na przejściach granicznych, utrzymywanie kontaktu i wymianę informacji ze służbami medyczno - sanitarnymi Ukrainy i pilne informowanie o podjętych działaniach i zmianach sytuacji epidemiologicznej.

Lekarze apelują do Ukraińców o natychmiastowe zgłaszanie się do lekarza w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Tylko wtedy chorobę można wyleczyć. - Ludzie umierali tylko dlatego, że nie szli do lekarza. Robili to dopiero 5-7 dnia choroby, kiedy już nie można było pomóc - tłumaczy Wasyl Kniazewycz (cyt. za www.rp.pl).

Pewne kontrowersje budzi fakt, że we krwi większości ofiar (36 z 37 zmarłych) nie wykryto wirusa A/H1N1. Wiadomo, że panuje epidemia, jednak nie jest jasne o jaki wirus chodzi. Niektóre źródła sugerują, że może być to mutacja tzw. świńskiej grypy, jednak pewności nie ma.

Źródła gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

zaczyna się eksterminacja ludzi, po kolei kolejne elementy ukladanki: traktat lizbonski, grypa a może raczej szczepienia zbieraja żniwo teraz jeszcze do dopełnienia brakuje nam upadku dolara nowej waluty i wojny ale myślę że to sie stanie juz niebawem

i o to mamy serwowany nowy porządek świata

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale ciągle na grypę rocznie umierają 2 mln ludzi i nie ma to wiele wspólnego z epidemią
przeżyłem to w Londynie w lipcu - niezłe jaja będą na Ukrainie

kolego, widziałeś szczepionkę na świńską grypę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wciskają ludziom kit! Żadnej epidemii, a szczególnie "świńskiej" nie było, nie ma i nie będzie! Można się było spodziewać, że "nieoczekiwanie pojawi się nowe ognisko choroby". Teraz pozostaje czekać aż WHO zacznie nawijać o pandemii, postraszą i karzą nam się szczepić. Ludzie, jakoś na wściekliznę nikt nas nie chce masowo szczepić, tymczasem tylko z jej powodu na świecie rocznie umiera 50 tys. osób.
Dla porównania, liczba śmiertelnych przypadków świńskiej grypy nie sięgnęła nawet 5000.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.