Facebook Google+ Twitter

"Kwartet". Debiut reżyserski Dustina Hoffmana

"Kwartet" to debiut reżyserski znanego i cenionego aktora, Dustina Hoffmana. Film wejdzie do kin już niedługo, na walentynki.

 / Fot. PlakatDustin Hoffman, popularny aktor, dwukrotny laureat Oscara, po raz pierwszy wcielił się w rolę reżysera. Zadebiutował filmem "Kwartet" ("Quartet"). Polski dystrybutor, którym jest Best Film CO, ogłosił już datę premiery w Polsce. Odbędzie się ona 14 lutego 2013 roku.

W filmie znajdziemy szczyptę dramatyzmu jak i komizmu. "Kwartet" opowiada o mieszkańcach domu dla emerytowanych gwiazd operowych. Możemy podejrzeć ich codzienne życie, a także ich starania podczas przygotowań do corocznego koncertu. Być może nie jedna osoba zastanawia się: dlaczego film o takiej tematyce wchodzi na ekrany kin akurat w walentynki? Otóż, miłość może zdarzyć się w każdym wieku, jej obecność odczujemy z pewnością także w domu spokojnej starości dla artystów. "Kwartet" przypomina widzom o kruchości ludzkiego życia, o tym, że kiedyś każdy z nas będzie musiał stawić czoła niełatwemu wyzwaniu, jakim jest starość. Mimo to obraz niesie pozytywny wydźwięk, przecież nawet ten etap życia ma swoje pozytywne strony. Można go przeżyć radośnie w gronie bliskich osób, cieszyć się nim do ostatniej chwili...

Jak mówi Dustin Hoffman: "Ja zawsze wierzyłem, że człowiek w każdej sytuacji może się rozwijać. Dziś mam 75 lat i myślę, że jeśli szczęśliwie dożyje się tego wieku, są trzy drogi: rozwijasz się, cofasz się, albo stoisz w miejscu. Ja wierzę, że można się rozwijać do samego końca".

Dustin Hoffman nakręcił ten film dzięki przyjacielowi. Tom Courtenay, odtwórca jednej z głównych ról, obejrzał sztukę o tym samym tytule napisaną przez Ronalda Harwooda. Treść przedstawienia urzekła go, zwłaszcza postać jednego z bohaterów, więc zadzwonił do Harwooda i powiedział, że bardzo by chciał zagrać Reggiego. Scenarzysta zgodził się. Napisał scenariusz filmowy. Inspiracją dla niego był film z 1984 roku pt. "Tosca's Kiss", który opowiadał własnie o domu spokojnej starości dla emerytowanych muzyków. Tekst trafił w ręce producentki, Finoli Dwyer. Akurat, Hoffman zaprzyjaźnił się ze stałym pracownikiem Dwyer, który zaczął go namawiać, aby skupił się teraz na reżyserowaniu filmów. Hoffman przeczytał scenariusz "Kwartetu", który doprowadził go do łez. Bez wahania postanowił, że musi go zrealizować.

W głównych rolach występują: Maggie Smith, Pauline Collins, Tom Courtenay, Billy Connolly i Sheridan Smith, towrząc tytułowy kwartet.

Obraz przedstawiany był już na festiwalach w Toronto i Londynie, gdzie spotkał się z pozytywną reakcją widzów i krytyków.Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.