Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewscy w oświadczeniu: Kamińskim kieruje obsesja na naszym punkcie

Po wypowiedziach Mariusza Kamińskiego, Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy wydali oświadczenie, w którym podkreślają, że działania CBA pod ich adresem były nielegalne, a oni stali się ofiarami brutalnych ataków politycznych ze strony Mariusza Kamińskiego i osób z nim związanych.

 / Fot. Polskapresse„Nie pierwszy raz jesteśmy ofiarami brutalnych ataków politycznych ze strony pana Mariusza Kamińskiego i osób z nim związanych” – czytamy w oświadczeniu Kwaśniewscy. Wspominają w nim także, że Mariusz Kamiński już 20 lat temu, podczas ich oficjalnej wizyty w Paryżu jako Pary Prezydenckiej, nasłał bojówki Ligi Republikańskiej, które ich zaatakowały. ”Odnosimy wrażenie, że od tamtej pory kieruje nim obsesja na naszym punkcie” – piszą Kwaśniewscy.

W dalszej części ustosunkowują się do działania agend Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które wg nich „nie tylko nie miały podstawy prawnej, ale były wręcz nielegalne – sprzeczne z obowiązującą CBA ustawą regulującą działanie Biura”.

Nie wiadomo dokładnie czego dotyczył wniosek o uchylenie immunitetu Kamińskiemu, poza domniemanymi nieprawidłowościami w działaniach operacyjnych CBA, ale sam Kamiński powiedział we wtorek, że zarzut był związany z prowadzoną przez CBA sprawą majątku Kwaśniewskich. Biuro podejrzewało ich o nabycie willi w Kazimierzu Dolnym za nieujawnione pieniądze. Akcja CBA miała miejsce w 2009 roku, a główną w niej rolę odgrywał słynny "agent Tomek". Dowodów obciążających Kwaśniewskich nie zgromadzono, ponieważ sprzedający nalegał na wymianę znaczonych pieniędzy w kantorze, a CBA bało się ryzyka ich utraty. Prokuratura Apelacyjna w Katowicach umorzyła śledztwo nie dopatrując się przestępstwa Kwaśniewskich.

„Nieprawdą jest jak twierdzi pan Mariusz Kamiński, że dokonywaliśmy zakupów z nieudokumentowanych źródeł dochodu” – piszą dalej Kwaśniewscy.

„Nawet laik zapoznawszy się z naszymi rozliczeniami podatkowymi do roku 2005 i w latach późniejszych, nie miałby wątpliwości co do naszej płynności finansowej” i przypominają, że „urzędy skarbowe nigdy nie miały zastrzeżeń do naszych zeznań podatkowych i źródeł pochodzenia pieniędzy”.

Oświadczenie kończy się słowami: "Zapewne jeszcze nie raz będziemy wyjaśniać >rewelacje< Pana Mariusza Kamińskiego".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Natomiast baranów zajmujących się dziennikarstwem niekoniecznie obywatelskim niewiele interesuje fakt zakupu 20% akcji Grupy Azoty przez rosyjską firmę Acron, dla której Kwaśniewski świadczył usługi lobbistyczne. Grupa Azoty skupiające zakłady w Puławach, Kędzierzynie, Policach, Tarnowie i kilka mniejszych zużywa 1/3 metanu w skali kraju. Jest więc strategicznym odbiorcą tego paliwa. Oprócz tego zajmuje się badaniami super nowoczesnych materiałów jakim jest np. grafen .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barany zasiadające w ławach sejmowych doskonale zdają sobie sprawę ,że postawienie Kamińskiego przed Sejmową Komisją ujawni ich machloje korupcyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...Nie wiadomo dokładnie czego dotyczył wniosek o uchylenie immunitetu Kamińskiemu, poza domniemanymi nieprawidłowościami w działaniach operacyjnych CBA,...

- otóż wniosek dotyczył właśnie tych nieprawidłowości, czyli przekroczenia uprawnień przez pana Kamińskiego.
Ale barany zasiadające w ławach poselskich nie zapoznały się z treścią wniosku i nie miały pojęcia za czym/przeciw czemu głosują.
Nie tylko o Kwaśniewskich tam chodziło zresztą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezydentura p Kwaśniewskiego była wysoko oceniana przez społeczeństwo .
PiS jak zwykle przed wyborami strzela sobie w stopę . Obronili doopę Kamińskiego skupiając się na tyradzie sejmowej o majątku Kwaśniewskich .
Słupki w dół .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Och, jakie śliczne zdjęcie byłej pary prezydenckiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet pręgierz zagranicznej produkcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prokurator Generalny Seremeta
Majątek Kwaśniewskich zgodny z dochodami . Nie ma powodów do wznawiania dochodzenia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.