Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski chce Cimoszewicza w europarlamencie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 07:44

W piątek w Stanach Zjednoczonych spotkają się były prezydent Aleksander Kwaśniewski i były premier Włodzimierz Cimoszewicz - dowiedział się "Dziennik:. Z informacji gazety wynika, że Kwaśniewski chce namawiać Cimoszewicza do startu w czerwcowych eurowyborach.

Rozmowa obu polityków może być przełomowa dla lewicy -ocenia "Dziennik". Na start byłego premiera liczy bowiem SLD, i politycy, którzy budują nową centrolewicową formację - między innymi Dariusz Rosati i Marek Balicki.

Spotkanie polityków - jak podkreślają rozmówcy "Dziennika" - będzie też doskonałą okazją do wyjaśnienia sobie starych spraw. Kwaśniewski w kampanii prezydenckiej w 2005 r. wspierał kandydaturę Cimoszewicza. Jednak ich stosunki skomplikowały się w końcówce kampanii. Cimoszewicz wycofał się z niej po tym, jak jego asystentka Anna Jarucka oskarżyła go o zmianę oświadczenia majątkowego, by ukryć akcje Orlenu. Były premier był jedyną szansą na sukces lewicy. w jego kampanię zaangażował się nie tylko prezydent Kwaśniewski, lecz także jego żona Jolanta, która została szefem komitetu wyborczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.