Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski chce jednoczyć lewicę. Palikot rośnie w siłę

Aleksander Kwaśniewski wyciąga rękę do Ruchu Palikota i proponuje utworzenie wspólnego ugrupowania lewicowego z SLD i Stowarzyszeniem Ordynacka. Jego zdaniem ugrupowania powinny współpracować ze sobą na zasadzie koalicji. Tymczasem Ruch Palikota planuje dalsze transfery z SLD.

Sonda

Czy Kwaśniewski jest w stanie zjednoczyć lewicę?

 / Fot. Bruno Fidrych/PolskapresseAleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek" stwierdził, że lewica powinna sięgnąć do doświadczeń z 1991 r. i stworzyć jednolitą platformę, ale działającą na zasadzie porozumienia koalicyjnego. Były prezydent zdaje sobie sprawę, że to Ruch Palikota będzie główną siłą takiego ugrupowania, ponieważ ma większe zaplecze w parlamencie i dodaje, że część działaczy SLD jest gotowa zaakceptować takie porozumienie.

Według informacji "Newsweeka" do Ruchu Palikota miałoby też dołączyć Stowarzyszenie Ordynacka Włodzimierza Czarzastego. Jego członkowie mają stanowić dla Ruchu Palikota intelektualne zaplecze, które mogłoby stworzyć program partii. Rzecznik RP Andrzej Rozenek potwierdził, że z Czarzastym toczą się romowy "w przyjaznej atmosferze".

Tymczasem Ruch Palikota nie próżnuje i dokonuje kolejnych przejęć z SLD. Według informacji Andrzeja Rozenka dla polskiego radia, w przyszłym tygodniu odbyć się ma kilka spektakularnych przejść z SLD do RP. Rozenek twierdzi też, że Palikot przejmie setki lewicowych działaczy samorządowych, a nawet, że Ruch Palikota będzie miał reprezentację w europarlamencie. Prawdopodobnie chodzi tu o Joannę Senyszyn i Wojciecha Olejniczaka.

Andrzej Rozenek dodał, iż "Polska scena lewicowa to bardzo szerokie spectrum organizacji, od Partii Demokratycznej aż po Antifę. W zasadzie z każdej strony padają jakieś propozycje, które my bardzo poważnie rozpatrujemy, i których efekty będą widoczne w przyszłym tygodniu".

Ruch Palikota postanowił zwołać na 1 maja 2012 r. kongres zjednoczeniowy środowisk lewicowych, którego patronem ma być Aleksander Kwaśniewski.



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 04.12.2011 21:50

Kwaśniewski powinien wstąpić do" KLUBU ANONIMOWYCH ALKOHOLIKÓW"i z tym ludżmi jednoczć się w BULU , by walczyć wspólnie z nałogiem.

Ten tzw. autorytet jest już na aucie, zresztą jak cała znienawidzona komunistyczna Lewica!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuba nonas
  • kuba nonas
  • 04.12.2011 20:17

Nie rozśmieszajcie mnie....to przez tego błazna kwacha....lewica jest dziś taka słaba.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, co na to Palikot. Nie sądzę by był zafascynowany Kwaśniewskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 04.12.2011 17:33

@ e- lewica ?? jaka lewica ? - jest jeszcze lewica???lewica kona ,a Palikot dokona żywota niedługo!!! hi,hi hi,hi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 04.12.2011 16:40

I tak się skończą waśnie stron post solidarnościowych , przyjdzie lewica i pozamiata. Tak jak za AWS , A CO BYŁO za SLD należy sobie odtworzyć i odpowiedzieć tego chcecie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
  • Pitol
  • 04.12.2011 16:17

Co za ciekawa tendencja pod takimi materiałami... Cóż za zdecydowana przewaga anonimów. Szkoda że zamiast tak wielu komentarzy pod rożnymi nickami, tej samej osoby nie stać np. na napisanie arta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel
  • obywatel
  • 04.12.2011 15:09

O jakim kościele mowa?
1.) Zgromadzenie ludzi grzesznych, ale spragnionych Boga./?
2.) O TYM, iż spodobało się Bogu uświęcać i zbawiać ludzi (wszystkich- niezależnie od światopoglądu doczesnego) nie pojedynczo, lecz uczynić z nich LUD, który będzie poznawał Boga w prawdzie i zbożnie służył……/?
3.) Wspólnota z Chrystusem i dążąca do pełni (przez i) z wiarą apostołów; przez wiarę męczenników, którzy życie oddają i krew przelewają (tych WSPÓŁCZESNYCH też!!!!!!!!!!); przez wiarę świętych, ojców i doktorów Kościoła i nauczanie MIŁOŚCI; przez wiarę misjonarzy; wiarę teologów, którzy wyjaśniając wskazują na wiarę i rozum; przez wiarę DOBRYCH Pasterzy gorliwych, służących z miłością; przez wiarę i honor AK mimo komunizmu ich uśmiercającego; o Kościół z wiarą ochrzczonych i nawracających się oraz szukających PRAWDY?
4.) A może chodzi o kościół interesu na służbie ideologii?
5.) … lub WYMYŚLONY na prawo lub lewo na potrzeby interesu prywatnego?

O jaki k?Kościół chodzi i komu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
St.Maciaszczyk
  • St.Maciaszczyk
  • 04.12.2011 12:51

Pijaczyna i kombinator,dobra komitywa.Fakt że palikot zabrał elektorat SLD nie znaczy że czerwona zaraza
cokolwiek znaczy.Teraz ten tetryk Miller próbuje umocnić komuchów,to bzdet przecież już było wyprowadzenie sztandaru,to koniec z PZPR-SLD.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Ryba
  • Jan Ryba
  • 04.12.2011 12:51

Media pro rządowe na siłę promują Palikota ,to inwestycja na przyszłość. Lewica czyli SLD jest skończona ,Platforma pomału się kończy,więc na siłę promują Palikota ,by mieć przyczółek na przyszłość .To wszystko po to by Centro - Lewica mogła nadal" Trwać ",na siłę trwać,by nie dopuścić PiS. Strach przed PiSem jest ogromny. Tylko że społeczeństwo powie Dziękujemy Wam za Cud Gospodarczy ,przekręty ,korupcję i niszczenie gospodarki.

Żadne sztuczki tym ugrupowaniom nie pomogą, to towarzystwo jest skończone!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 04.12.2011 12:08

ciekawy tytul:Palikot rosnie w sile.Ja bym proponowal :Palikot pompowany ponad miare.Media same nie wiedza jak jeszcze wypromowac to dziwadlo libertynskie.