Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski: moją nadzieją jest Tusk

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-07-15 12:30

- Polityk, z którym wiążę nadzieje to Donald Tusk - mówi w wywiadzie dla "Newsweeka" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent nie zamierza kandydować w wyborach parlamentarnych. Nie kryje za to, że jest zainteresowany fotelem premiera. - Premierostwo to jest jedyna rzecz, której jeszcze nie robiłem, więc mogłoby to być interesujące - mówi.

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. / Fot. AKPA- Odrzucając koalicję PiS-LiD, po wyborach zostaje zaledwie kilka możliwości. PO ma dużą zdolność koalicyjną: może rządzić i z PiS, i z PSL, i z LiD. Nie chcę gdybać, która koalicja jest bardziej prawdopodobna. Ważne będzie, kto - nawet minimalnie - wygra wybory, szczególnie przy tym prezydencie. W razie wygranej PiS, Lech Kaczyński może utrudniać stworzenie rządu bez tej partii, nawet jeśli nie będzie ona w stanie zbudować koalicji - tłumaczy Kwaśniewski w rozmowie z "Newsweekiem".

Kwaśniewski wyklucza wejście swojej żony do polityki, o czym spekulowano pod koniec jego prezydentury: - Myślę, że jej przeszło. Zwłaszcza jak obserwuje to, co się dzieje w polskiej polityce i szykany wobec nas. Ciągle jesteśmy przesłuchiwani w absurdalnych dochodzeniach. Na szczęście część z nich została już umorzona.

Wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim w poniedziałkowym "Newsweeku"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.