Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski: Możliwe jest porozumienie Janukowycza i Tymoszenko

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-14 15:11

Aleksander Kwaśniewski negatywnie ocenia bilans pięciu lat ukraińskich władz wywodzących się z pomarańczowej rewolucji.

Były prezydent podkreśla, że największym problemem Ukrainy w ostatnim czasie była niska jakość przywództwa. Jego zdaniem Wiktor Juszczenko i Julia Tymoszenko popełnili wiele błędów, przede wszystkim nie udało im się porozumieć odnośnie wspólnych celów strategicznych, takich jak wejście do struktur europejskich czy zapewnienie Ukrainie bezpieczeństwa.

Aleksander Kwaśniewski uważa, że najważniejszym zadaniem nowego prezydenta Wiktora Janukowycza będzie udowodnienie, że jest dla zagranicy wiarygodnym partnerem. Jego zdaniem Janukowycz powinien dążyć do stworzenia na Ukrainie wielkiej koalicji wokół wspólnych celów, na przykład integracji z Europą czy pokonania kryzysu gospodarczego. Kwaśniewski uważa, że możliwe jest porozumienie nowego prezydenta ze środowiskiem Julii Tymoszenko. Powinien on także wspierać młodą proreformatorską część Partii Regionów, a także porozumieć się z takimi politykami jak Sierhij Tihipko i Arsenij Jaceniuk. - Gdyby to się udało, byłby to bardzo wartościowy projekt - uważa były prezydent.

Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego obecnie jest najlepszy moment do podjęcia takiej próby. Według niego najważniejsze dla oceny nowych ukraińskich władz będzie ich zdolność do dialogu i pokonywania zaszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.