Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski nowym premierem? Palikot chce odwołania rządu Tuska

Dzisiaj o godzinie 10 Ruch Palikota ma złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

Sonda

Pomysł Palikota

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoPalikot chce powołania tymczasowego rządu, który doprowadzi do wyborów parlamentarnych na jesieni. Lider RP chce dogadać się w tej sprawie z SLD i jest skłonny zgodzić się na to, aby polityk związany z partią Leszka Millera stanął na czele nowego rządu: "Będziemy namawiali SLD do wskazania wspólnego przejściowego kandydata na premiera, którego celem byłoby doprowadzenie do jesiennych wyborów" - powiedział dzisiaj Palikot w "Sygnałach Dnia"

Według Palikota najlepszym kandydatem byłby Aleksander Kwaśniewski, Szef antyklerykalnego ugrupowania stwierdził, że nadawali by się również: Marek Belka, Jerzy Hausner czy nawet Józef Oleksy.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Warunkiem koalicji PSL z PO od 2007 roku było głównie ministerstwo rolnictwa dla PSL. Tylko tam od początku PO nie miało wpływów. Nadzorowanie rolnictwa to wielkie mozliwości i kasa. Pan premier tylko czekał na taką okazję. A nawet wolał to załatwić medialnie niż przez służby. Dzisiaj pan Tusk przejmuje ministerstwo i jest szczesliwy jak nigdy, bo nigdy nie miał tak PSL w ręku jak dzisiaj. Szczególnie, że dzisiaj (przypadek) TK decydował o dawnej sprawie finansowania wyborów PSL. PSL bez żadnych protestów musi oddać rolnictwo , aby Trybunał Konstytucyjny nie kazał im placić wiele milionów kary i aby nie rozpadła się koalicja. Jeszcze jednym straszakiem dla PSL , są dzisiejsze słowa Palikota ( na polecenie Tuska)który z jednej strony straszy PSL nowymi wyborami, które teraz ( pare miesiecy) PSL po tej aferze stracą poparcie nie dające mu mozliwości przekroczenia progu wyborczego i czteroletni niebyt i bezrobocie rodzin PSL. A z drugiej strony Palikot dzieli lewice ( SLD) mówiąc że dobrym kandydatem na premiera do czasu wyborów byłby Kwaśniewski , niesympatyzujący z Millerem. Cała ta sytuacja wyreżyserowana przez pana Tuska , który wynagrodzi sowicie osobę która nagrała ten film, słuzy umocnieniu pozycji pana premiera medialnej jako robiącego porządek i położenie ręki na stały dochód rodzimy i unijny związany z rolnictwem.
W wypadku nowych wyborów pan TUSK jest też przygotowany a nawet mysle, że było by to lepsze . Po wyborach koalicja PO - RP , premier Palikot a pan Tusk oddala od siebie odpowiedzialność za dzisiejsze problemy i w 2015 ma większe szanse aby wygrać wybory na dożywotnią pensję ( wybory prezydenckie) . A Palikot kończy jako odpowiedzialny za wszystke niepowodzenia. A przecież i tak nikt nie wymaga od niego odpowiedzialności. Tak jak nikt nie wierzy , że w nastepnych wyborach to ON będzie premierem. Ale każdy wie , że to wszystko zależy od pana Tuska, kiedy PO wygrywa ale mając rolnictwo i stygmat uratowania interesów rolników przed PSL-em jest to pewne i osłabia nawet PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
z U.S.
 • z U.S.
 • 18.07.2012 21:36

Kuba Wolski -- to nie Pan Bóg pozwala, tylko Polacy nie oczyscili sie z komunizmu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
szermierz
 • szermierz
 • 18.07.2012 18:53

Media to napompują każdą miernotę.Nawet z Joli Rutowicz zrobili "artystkę" to co to dla nich zrobić z Kwaśniewskiego czy Tuska wybitnych polityków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie to robi sporo hałasu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 18.07.2012 18:00

no jak to ???Przecież miał robić zawrotną karierę w światowej polityce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kiciuś
 • kiciuś
 • 18.07.2012 10:49

Grzesio twojego wodza popierdo...., Janusz Podpalający małe grzeczne kotki dostał świrka( a jaj jaj).

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę. Widzę, że dziś znowu nie będzie w kraju nudy. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 18.07.2012 10:30

Alkoholikus chronikus degeneratus ,absolutis na premiera? - ten człowiek jest już skończony!

W Charkowie pokazał na co go stać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
 • Kuba Wolski
 • 18.07.2012 10:24

Panie Boże ty to widzisz i pozwalasz na igraszki tych durni z Polską??

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 18.07.2012 10:22

a vice premierem Kaczyński Jarosław.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.