Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski: PiS wygra wybory. Chyba że Kaczyński zacznie wszystkich obrażać

Aleksander Kwaśniewski udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej", w którym przyznał, że nie wierzy w trzecie zwycięstwo Platformy Obywatelskiej. "Stopień zużycia rządu, zniechęcenia, frustracji ludzi jest duży. Wielu wyborców zostanie w domu, a niska frekwencja będzie sprzyjać PiS" - powiedział.

 / Fot. Archiwum PolskapresseByły prezydent powiedział "Gazecie Wyborczej", że wg niego trzecie zwycięstwo Donalda Tuska jest niemożliwe. Zwrócił uwagę na to, jak wielu wyborców odwróciło się od Platformy Obywatelskiej i stwierdził, że ten proces będzie trwały. "Stopień zużycia rządu, zniechęcenia, frustracji ludzi jest duży" - oznajmił. "Jego drugi rząd, który powinien być rządem lepszym, pełnym gwiazd, jest rządem gorszym. Wiele skupia się więc na premierze, który ma skłonność do hiperaktywności w kampanii wyborczej i mniejszej aktywności, gdy trzeba wykonać codzienną pracę domową i wytłumaczyć to obywatelom" - mówił.

Według byłego prezydenta, właśnie z tego powodu kolejne wybory wygra PiS. "Wielu wyborców zostanie w domu, a niska frekwencja będzie sprzyjać PiS. Nadzieja w tym, że Jarosław Kaczyński zacznie obrażać wszystkich dokoła. Jest przecież tyle środowisk, które można przypisać do PZPR..." - powiedział.

Aleksander Kwaśniewski stwierdził też, że premier nie zwycięży po raz trzeci, ponieważ nie cieszy się takim zaufaniem jak np. Angela Merkel w Niemczech czy Tony Blair w Wielkiej Brytanii, którzy wygrywali kolejne kampanie wyborcze. "Tusk różni się od Merkel, która nie jest tak efektowna w działaniach kampanijnych jak on, ale jest efektywna w działaniach codziennych. Daje poczucie bezpieczeństwa, stabilności, choć bez fajerwerków" - uzasadniał swoją opinię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Co ten Pan pragnie ugrać tą wypowiedzią? Na razie dla siebie to nie widzę nikogo na kogo warto głosować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbyt piękne, żeby było prawdziwe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyborów nie wygra żadna partia. Tym razem Sejm będzie składał się wyłącznie z osób nie przynależących do żadnej partii. Tego życzę sobie i wszystkim Polakom :)

...właściwie, to jest całkowicie realne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Olek już przestał wierzyć w zwycięstwo Europy Plus??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.