Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski: Prawybory w PO to igrzyska dla ludu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-20 09:20

Kampanię wyborczą zdominowały prawybory w Platformie Obywatelskiej, co szkodzi innym kandydatom - uważa były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

W sobotę poznamy kandydata PSL na prezydenta, którym prawdopodobnie zostanie Waldemar Pawlak. Pod koniec marca Platforma Obywatwelska wyłoni spośród dwójki Radosław Sikorski-Bronisław Komorowski kandydata na prezydenta tej partii.

Aleksander Kwaśniewski uważa, że prawybory w PO są "igrzyskami dla ludu" i szkodzą innym kandydatom na prezydenta, bowiem uwaga mediów i opinii publicznej jest skupiona wyłącznie na pretendentach partii rządzącej. Były prezydent podkreśla, że Platforma Obywatelska już wybrała swojego kandydata i jest nim marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Aleksander Kwaśniewski ma nadzieję, że zamieszanie wokół prawyborów PO wkrótce się skończy i opinia publiczna będzie mogła skupić się na innych kandydatach.

Aleksander Kwaśniewski uważa, że jest sprawą otwartą, kto znajdzie się w drugiej turze wyborów. Po wycofaniu się Donalda Tuska z ubiegania się o fotel prezydenta nie jest już oczywiste, że do drugiej tury przejdzie obecny prezydent Lech Kaczyński oraz kandydat PO - podkreśla Aleksander Kwaśniewski. I dodaje, że do jesieni może się jeszcze wiele w kampanii wyborczej wydarzyć.

Polityk lewicy nie spodziewa się jednak dołączenia do wyścigu o Pałac Prezydencki Włodzimierza Cimoszewicza.
Aleksander Kwaśniewski popiera w wyborach kandydata Lewicy Jerzego Szmajdzińskiego. Liczy na to, że również Włodzimierz Cimoszewicz opowie się za tym kandydatem.

Były prezydent wyraził przekonanie, że dopiero pod koniec kwietnia sondaże poparcia dla poszczególnych kandydatów będą wiarygodne, bowiem teraz uwagę opinii publicznej skupiły na sobie prawybory w PO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.