Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski radzi Napieralskiemu: ucz się języków i czytaj książki

"Napieralskiego czeka polityczny czyściec. Nie wyobrażam sobie, by kontynuował pełnienie funkcji, to byłoby niewskazane" - mówi Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z wyborcza.pl. I doradza szefowi SLD: "to rok, dwa lata na to, żeby - mówiąc wprost - się pouczyć. Nauczyć się angielskiego, przeczytać książki, których nie miał okazji przeczytać".

Sonda

Jakie książki powinien przeczytać Napieralski?

 / Fot. PAPW rozmowie z wyborcza.pl, były prezydent, Aleksander Kwaśniewski, dosadnie oceniając sytuację SLD pod rządami Grzegorza Napieralskiego, pokusił się też o kilka rad dla przegranego.

Wg byłego prezydenta, na nowe kierownictwo SLD nie należy czekać do stycznia 2012 roku, ale zmiany trzeba przeprowadzić jak najszybciej. Także odwlekanie dymisji Napieralskiego jest wg niego nieuzasadnione.

"Napieralskiego czeka polityczny czyściec. Nie wyobrażam sobie, by kontynuował pełnienie funkcji, to byłoby niewskazane" - sceptycznie ocenia przyszłość polityczną szefa SLD Kwaśniewski. Nie widzi Napieralskiego w roli szefa klubu SLD, ani na żadnym innym formalnym stanowisku. "Ale radzę mu, żeby się nie pogubił, żeby najbliższe lata to nie był czas frustracji, żalu do całego świata, pretensji do dziennikarzy, do kolegów starszych i młodszych. Bo to do niczego nie doprowadzi".

Palikot o Sejmie: Kaczyński upartyjnił krzyż, to jakiś kabaret

Kwaśniewski daje też inną radę: "On uzyskał co najmniej rok, dwa lata na to, żeby - mówiąc wprost - się pouczyć. Nauczyć się angielskiego, przeczytać książki, których nie miał okazji przeczytać". Bo jak twierdzi były prezydent, obecny angielski Napieralskiego nie pozwoli mu występować na międzynarodowych konferencjach. "To jest moment, w którym Napieralski musi w siebie zainwestować".

Wg Kwaśniewskiego, lider SLD zmarnował ostatni rok, choć deklarował, że będzie się doskonalił, spotykał ze specjalistami, kształcił. Nie udało mu się zapaść w pamięć z żadną programową wypowiedzią. Nie przyciągnął do partii ludzi młodych (podobnie zresztą jak wcześniej Olejniczak).

"W piątek będę rozmawiał z Napieralskim, który poprosił o spotkanie. Spotkałem się też z Wojciechem Olejniczakiem, z Krzysztofem Janikiem. Mamy poczucie odpowiedzialności za to, co się dzieje.[...] Na SLD głosowało ponad milion ludzi. To jest elektorat wyjątkowo wartościowy".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Panie Levy, żeby się Pan nie zdziwił :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
nn
 • nn
 • 17.10.2011 23:24

/
mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.
Może widzi w Napieralskim kandydata do Europarlamentu w następnych wyborach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zuzia konopek
 • zuzia konopek
 • 17.10.2011 09:03

@prlbis
Nie, nie ten język. Napieralskiemu wiele brakuje, a ten typ niczego już nie pojmie - tak jak do tej pory. Nie wiem dlaczego usiłujesz bronić czegoś, co nie jest do obronienia, czegoś co psuje i przeszkadza ? Błąd lewicy polega na tym iż wcześniej nie wzięli (tak jak towarzysze radzieccy - popa. Za ch/uj i przez okno) Napieralskiego za fallusa (fallus=Kalita) i obu ukręcili łby przy samej dupie. Skutek pewny, efekt wyraźny. Więc prl-u bis ! Nie pier/dol i nie bądź jak Napierdalski - myśl ! Jak chcesz wiedzieć jak brzmi język brukowy - posłuchaj rozmów w czasie przerwy w szkole, niezależnie od stopnia. Stwierdzisz że ch/uj brzmi jak słowik. Poczuj ducha młodości ! Siema !

Komentarz został ukrytyrozwiń
prlbis
 • prlbis
 • 16.10.2011 19:10

@zuzia konopka
Czy jezyk, ktorym sie poslugujesz to nie przypadkiem ten, o ktorym wspomina Kwasniewski, i ktorego brakuje Napieralskiemu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
prlbis
 • prlbis
 • 16.10.2011 19:07

@Henryk Czechowski
Jezeli Pan broni tego ta skorumpowana szuja, ktora wyprowadzila z Polski miliony na swoje prywatne konta w Szwajcarii, to jest pan z tej samej skorumpowanej, zlodziejskiej opcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
prlbis
 • prlbis
 • 16.10.2011 19:04

Odezwal sie falszywy magister. Mialem okazje slyszec jego angielski. Pozostawia wiele do zyczenia, wiec niech sam sie wezmie za nauke, ten skorumpowany komuch.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zuzia konopek
 • zuzia konopek
 • 16.10.2011 13:04

Szanowni tu piszący ! Bronicie cepa Napieralskiego. Szydzicie z Kwaśniewskiego. Olek owszem, za kołnierz nie wylewał, czasem spił się jak świnia - ale wytrzeźwiał i głupszy się nie stawał. Dwie kadencje przebył raczej z sukcesem. Czy chcecie czy nie uznać to musicie - tak Go ocenia świat i wy bęcwały możecie mu na pukiel wskoczyć i loda zrobić. Napieralskiego popieracie ? Tego kutasa politruka żałujecie ? Debila i nieuka ? Jacy Wy ku/rwa mądrzy jesteście ? A tacy sami jak Napieralski z Kalitą - krótko mówiąc chu/je. Myślicie że Napieralski jest w stanie jeszcze czegoś się nauczyć ? Chyba tylko jak na stojąco wydymać Kalitę. Bo jeden pederasta mu zwiał. Aleście mnie wkur/wili. Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z książek to Ojciec Chrzestny. Genialna scena w Poranku Kojota gdy Dziki w tej roli świetny Józefowicz właśnie mówi o zaletach tej książki. Język to rzecz jasna plus ale to nie jest sine qua non aby zaistnieć w polityce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lidio ! To świetny delikatnie napisany przez panią materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.