Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski sekretarzem generalnym NATO?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 15:26

Niemieckie media twierdzą, że Aleksander Kwaśniewski i Radosław Sikorski mają szansę na objęcie funkcji sekretarza generalnego NATO. Nazwiska byłego prezydenta i obecnego szefa dyplomacji wymienia w gronie kandydatów na to stanowisko tygodnik "Der Spiegel"

Gazeta pisze, że kraje wschodnioeuropejskie, które czują, że ich interesy są za słabo reprezentowane w Sojuszu, będą starały się wystawić kandydatów w wyborach. Zdaniem "Spiegla", Kwaśniewski i Sikorski mają większe szanse niż były szef bułgarskiej dyplomacji Solomon Passi. Bułgarzy już podjęli inicjatywę dyplomatyczną na rzecz jego kandydatury.

W gronie kandydatów na następcę Jaapa de Hoop Scheffera "Spiegel" wymienia również byłego brytyjskiego ministra obrony Browne'a oraz polityków duńskich - premiera Rassmussena i ministra obrony Jansena. Niemcy nie wystawią własnego kandydata ze względu na przyszłoroczne wybory parlamentarne.

Nazwisko nowego szefa NATO ma zostać ogłoszone na początku kwietnia podczas jubileuszowego szczytu Paktu w Strasburgu i Baden-Baden na francusko-niemieckiej granicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.