Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski wiedział o amerykańskich więzieniach CIA w Polsce

Aleksander Kwaśniewski wielokrotnie kłamał kiedy mówił, że nic nie wie o istnieniu więzień CIA w Polsce. Dzisiaj, pod coraz większym naciskiem opinii publicznej, zmienia zdanie w tej sprawie.

Sonda

Czy tortury to dobra metoda zdobywania informacji?

 / Fot. Archive of the Chancellery of the President of the Republic of Poland – www.prezydent.pl"Oczywiście, że wszystko działo się za moją wiedzą. Prezydent i premier godzili się na współpracę wywiadowczą z Amerykanami, bo tego wymagała polska racja stanu. Po zamachu na World Trade Center uznaliśmy, że to niezbędne z powodu nadzwyczajnych okoliczności. Kolejne zamachy po 11 września utwierdziły nas w tym" - powiedział Kwaśniewski, i stwierdził, że Leszek Miller, jako premier również, o tym wiedział.

Kiedy "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Zbigniew Siemiątkowski, minister w rządzie Millera, otrzymał zarzuty w tej sprawie, a wobec samego Millera prokuratura chce rozpocząć procedurę postawienia go przed Trybunałem Stanu, Leszek Miller mówił, że jest to akcja polityczna, mająca osłabić politycznie pozycję jego osoby oraz partii. Motywy tego spisku miały być oczywiste. Tusk, wraz z naczelnym "Gazety Wyborczej", w ten sposób chciał zlikwidować konkurencję polityczną na lewicy. Wszystko to dla swojego sojusznika politycznego, Janusza Palikota.

Po ujawnieniu sprawy przez "Wyborczą", Miller wielokrotnie zaprzeczał, aby wiedział o więzieniach CIA w Polsce. Drwił, że ta informacja, jest niewiele warta, tyle, ile dzisiaj kosztuje "Gazeta Wyborcza".

Miller rozdrażniony faktem, iż Palikot w sprawie wiezień CIA rozgrzesza Kwaśniewskiego, zaatakował byłego prezydenta i stwierdził, że Kwaśniewski miał co najmniej, taką samą wiedzę w tej sprawie, co on.

W ocenie prof. Aleksandra Smolara, wyznanie Kwaśniewskiego, jest jego odpowiedzią na słowa Millera. Były prezydent przyznał, że w Polsce powstały więzienia CIA za zgodą jego oraz Leszka Millera. Jak na to odpowie były premier? Czy znowu ogłosi, że słowa swojego, kolegi z SLD, to kolejny spiski i prowokacje?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (64):

Sortuj komentarze:

Icek Finkelstein
  • Icek Finkelstein
  • 10.05.2012 16:27

Postępowanie Kwaśniewskiego i Millera jest nieetyczne i nieprzyzwoite. Obaj doskonale wiedzieli o więzieniach CIA w Polsce i co się tam dzieje. Tacy ludzie nie mogą funkcjonować w polityce, gdyż nie mają politycznej wyobraźni i nie zdają sobie sprawy z perspektywicznych skutków swego działania. Oni mogą jedynie dyskredytować ogromny wysiłek wojenny ZSRR i osiągnięte zwycięstwo w II wojnie światowej uchwalając obchody Dnia Zwycięstwa 8 maja i szkodzić Polsce poprzez odmowę budowy łącznika gazowego omijającego Ukrainę i budowy linii kolejowej z Białorusi do Kaliningradu. Zamiast skasować miliardy dolarów za obydwa przedsięwzięcia woleli wydawać pieniądze na z góry przegrane wojny w Iraku i Afganistanie. Ale ostatecznie oni się sami nie wybierali, głosowali na nich nieuświadomieni Polacy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
  • syn tego narodu
  • 08.05.2012 22:29

teraz tusk robi podobnie.
co prawda nie śle wojska na wojenkę,
ale grabi naród z miliardów euro mówiąc , że gdy da dla niemców,
to polska będzie na salonach, przy stole decyzyjnym.
co się okazuje? GOOWNO.
niemcy siano wzięły, a tuska nawet w przedpokoju nie będzie.
bidula zainwestował w mydło i wazelinę aby wleżć Sarkozy-emu w doop, a ten wybory przerżnął.
z fuchy komisarza UE - nici.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 08.05.2012 22:14

myNaród-autentyczny Dzisiaj 17:09 - znowu fałszerz.

ponieważ boi się moich wpisów na temat kwacha,
stara się uprzedzić moje udeżenie.

tak po prawdzie nie miałem zamiaru ruszać to ścierwo, ale skoro Fałszywy myNaród tak ładnie mnie "prosi" spełniam jego życzenie.

Ile kwachu jest wart bez SLD widzicie sami. ZERO. jedzie wspomnieniami.
toż on łazi i prawie żebrze o większą emeryturę.
w europie jest bez znaczenia.
a jeszcze niedawno popierał, wbrew zdrowemu rozsądkowi, napaść na Irak.
nawet wysłał polskie wojsko.
po co? po broń chemiczną, po bron atomową którymi rzekomo dysponował Husajan.
a gdy potwierdziło si, że to lipa, to mówiono o olbrzymich kontraktach na odbudoę zniszczonego kraju.
pogadajcie z belką (tym z NBP) o kontraktach. on był w Iraku i je organizował.
ile zorganizował? ZERO.
NASTĘPNY ETAP TO WIĘZIENIA I TORTURY W POLSCE. a więc upodlenie w oczach świata.

a wiecie dlaczego? robił się wakat Sekretarza Generalnego ONZ i kwach na to liczył.
co z tego wyszło? GOOWNO.
CZYLI KILKUDZIĘSIECIU ZABITYCH
KILKASET RANNYCH
I SYNDROM WOJNY IRACKIEJ U POZOSTAŁYCH.
dla ścisłości - dostaliśmy kilka Humerów i
uścisk dłoni Busha.
cdn

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród-autentyczny
  • myNaród-autentyczny
  • 08.05.2012 17:09

Szanowni ! JA nick ”myNaród” przepraszam że wypisuję takie dziwactwa ! Mnie odbija tzw szajba i nie ma na to lekarstwa. Wiem że jestem chuj ale nie ma rady. Kocham Rydzyka i Maciarewicza i Kaczyńskiego i ostatnio Biedronia z którym rozpocząłem współżycie-kopulujemy. Czytajcie co piszę ! Chwalcie mnie i nie wymyślajcie od najgorszych bo jestem gorszy od najgorszych. Jestem idiotą i uprawiam onanizację na bieżąco. Wasz szalony Onanista.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 08.05.2012 16:54

myNaród Dzisiaj 13:05 - to FAŁSZYWY GNOJEK. JAKAŚ PO-wska MENDA.
są szkoleni w kłamstwie, fałszerstwach, dezinformacji i ZABIJANIU.

jak najszybciej trzeba ich wypierdzielić z kraju.

wpis i nick "myNaród Dzisiaj 13:05" są fałszywe.

Pamiętajcie, nigdy nic złego nie napiszę o ludziach uczciwych
i walczących słowem z wszelkiej maści PO-wską i sld-owską hołotą

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 08.05.2012 16:18

O jakie więzienia chodzi ?! Takie to więzienia jak polskie obozy koncentracyjne. Jak były jakieś więzienia to tylko terenowe oddziały więzień amerykańskich i nam chuj do tego. Metody przesłuchań terrorystów muszą byś skuteczne a Arabowie jak obcięli łeb polskiemu geologowi nikogo nie pytali o zgodę i metody. Fakt-że zadanie ułatwił im Tusek i Sikorski przez nieodpowiedzialne gadanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
raf
  • raf
  • 08.05.2012 14:57

Wojne polska prowadzila to dlaczego mialo by niebyc wiezien w pl.nierozumiem co wy chceta od kwasniewskiego i milera.o co wam chodzi jolopy na wojnach sa wiezienia strzela sie do ludzi to co chceta ????

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 08.05.2012 13:05

@red 10:47 Chyba masz nierówno pod sufitem. Te pisuaria cię opanowały i tak marudzisz jak Kaczyński z Maciarewiczem. Pana Kwaśniewskiego po rękach będziesz całowal . Pomawiasz ludzi draniu. NIECH ŻYJE EURO 2012 !

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 08.05.2012 10:47

Kwaśniewski jest już skończony politycznie "Delirium" ,go kończy! Teraz jest ciągle na prochach!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edmund.sosna
  • edmund.sosna
  • 08.05.2012 10:35

Zgadzam się z Kubą Wolskim !! Tak Kwaśniewskiemu możecie nadmuchać i na pukel mu wskoczyć. Palikota wszyscy mają gdzieś i tak trzymać !