Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski zarabia u Kulczyka 50 tys. zł miesięcznie?

Aleksander Kwaśniewski zarabia 50 tys. zł w firmie Jana Kulczyka - taka wiadomość obiegła wczoraj media. Były prezydent nie chce potwierdzić tej informacji. List w tej sprawie napisali do niego działacze Młodych Socjalistów.

 / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – www.prezydent.plDziałacze lewicowi ze stowarzyszenia Młodzi Socjaliści wystosowali list do byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Zarzucają mu współpracę z firmą Jana Kulczyka, która ich zdaniem nie jest godna byłej głowy państwa. Informacje o związkach Kwaśniewskiego z Kulczykiem opublikowano w "Gazecie Wyborczej". Były prezydent ma otrzymywać wynagrodzenie rzędu 50 tys. zł miesięcznie.

W swoim liście Młodzi Socjaliści atakują również Ryszarda Kalisza, który wynagrodzenie przysługujące byłemu prezydentowi - około 9 tys. zł - nazwał "uwłaczającym". Zestawiają tę kwotę z minimalną pensją oraz medianą dochodu.

"Panie prezydencie! Państwo polskie płaci Panu miesięcznie wynagrodzenie w wysokości 9000 zł. To spore pieniądze, które powinny zaoszczędzić Polakom oglądania byłej głowy państwa wyciągającej rękę po pieniądze do mniej lub bardziej podejrzanych biznesmenów. Oburzyły nas publiczne wypowiedzi Pańskiego przyjaciela, posła Ryszarda Kalisza, zdaniem którego 9000 złotych pensji i 12000 zł na pokrycie kosztów prowadzenia biura to kwoty "śmiesznie małe" i "uwłaczające godności". Przypominamy, że dochody milionów pracujących Polaków oscylują niewiele powyżej płacy minimalnej, która wynosi 1500 złotych. To między innymi z ich podatków fundowane jest Pańskie comiesięczne wynagrodzenie. Jeśli kwota 9000 zł jest "uwłaczająca", to jak określić należałoby próg uprawniający do otrzymania pomocy społecznej, dwudziestokrotnie niższy od pańskiego wynagrodzenia?".

Artykuł Dominiki Wielowieyskiej i Agaty Nowakowskiej w "Wyborczej" przypomina także rozmowy na temat składu Rady Nadzorczej PKN Orlen, które Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller prowadzili z Janem Kulczykiem, mimo że nic nie uzasadniało tak dużego wpływu biznesmena na to przedsiębiorstwo. Młodzi Socjaliści sugerują w swoim liście, że obecne wynagrodzenie, które Kulczyk wypłaca byłemu prezydentowi, może mieć związek z tamtymi wydarzeniami.

"Fakt współpracy Kwaśniewskiego z Kulczykiem pokazuje jedynie, iż były przewodniczący SLD nadal idzie drogą, którą obrał w latach rządów swojej formacji - drogą ślepego dążenia do prywatnego zysku przy jednoczesnym kompletnym ignorowaniu kwestii etycznych" - komentuje Filip Przybylski, jeden z sekretarzy krajowych Młodych Socjalistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Uważam, że "GW" tym "doniesieniem" strzela sobie w stopę tak jak strzelając Braunem pod koniec listopada.
Braun wygadywał głupoty w "Hybrydach" z początkiem września, a "Wyborcza" z końcem listopada zilustrowała tym zdarzeniem inicjatywę Boniego o "mowie nienawiści".
Kwaśniewski nie od wczoraj zasiada w radzie Kulczyk Investment.
Pytanie o powody nagłośnienia tego faktu akurat teraz jest istotne...
Ale najważniejsza jest konstatacja - Ta "Gazeta" jest (bywa) gadzinówką...:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Kaczyński w 2011 r zarobił 121 tysięcy z publicznych pieniędzy. Nie martwi się o ochronę , limuzyny , koszty reprezentacyjne - płaci partia też z publicznych pieniędzy .
Kwaśniewski pracuje w prywatnej firmie , która daje tysiące miejsc pracy .nie skubie budżetu .
Czy jest powód aby tak szeroko komentować jego dochody ?
Zaściankowość , zawiść wśród przeciwników politycznych kompromituje krytykantów.
CBA chciało " dołożyć Kwaśniewskiemu a agent Tomek kreował przekręt w kupnie posiadłości . Nie wyszło . Kilka milionów na akcję poszło w błoto . Zostawili tylko problem co z tą willą robić dalej . Podobno nadal jest na stanie CBA .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo.
Zostawiając zarobki Justyny Kowalczyk donoszę za prasą kolorową, że Anna Mucha zarobiła w ub. roku na byciu celebrytką 600 tys. zł. Dodatkowo jako "twarz" mercedesa woziła się nieodpłatnie fajnymi autami.
Jak by nie liczyć to mniej więcej tyle ile były prezydent dostaje od miliardera za dyspozycyjność w sferze poważnego biznesu...:)
Powtarzam, amerykański generał i były niemiecki premier są w tym samym gronie nie wzbudzając kontrowersji moralnej kruchty.
Czy to źle, czy dobrze - można dyskutować.
Bezdyskusyjnie czepiają się tylko Kwaśniewskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Magda Wieczorek Dzisiaj 21:38
Właśnie, Pani Magdo, nie musimy zgadzać się na podwójną moralność. Ale ta wszechobecna hipokryzja piekielnie powinna zmieniać nasz punkt widzenia na wiele spraw, zwłaszcza na osądzanie czynów innych ludzi, w dodatku w sytuacji, gdy nie znamy najistotniejszych danych o sprawie, w której zabieramy głos.
A przecież widzimy w przestrzeni medialnej, w kraju gdzie podobno obowiązuje zasada "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem" , jak dochodzi do łatwego ferowania wyroków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A. Chorążewicz- niech pan się skupi i przeczyta mój komentarz. Nie pisałam o PiS, sądach itp. bzdetach odniosłam się do pańskiej wypowiedzi. Proszę zostawić w spokoju moje sympatie polityczne, chyba, że chce pan bardzo osobistych dyskusji. Dodam- jestem miłośniczką uczciwości i mam pewne okreslone standardy moralne, których nie muszę się wstydzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie A. Chorążewicz- A każdy z tych "moralistów" na ich miejscu robiłby to samo.- niech pan mówi za siebie i o sobie.Nie każdy ma takie zasady etyczne jak pan.
P. Marku- to, że wszyscy politycy są hipokrytami nie znaczy, że wszyscy mamy to akceptować i co gorsza udawać, że jest OK.
A. Gębka- porównanie postępowania i "zarabiania" Kowalczyk i Kwaśniewskiego jest chybione. Popieram opinię pana A. Wiosny.
Panie Irku- Schróder dostał za swoje. Tam sa inne standardy niz u "maluczkich" w Polsce. Prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, są opinie, że Julia Tymoszenko "siedzi", bo tak wcześniej zabiegała o setki milionów zgromadzonych dolarów, że warto odpocząć. Niejako "przy okazji" nabiera nimbu męczennicy czyszcząc pozór aferzystki...
Schroeder swoim gestem oburzył wielu oraz wszystkich będących profesjonalnie wyrachowanymi.
Zaniechanie pozorów jest gorsze, niż sam czyn. Nie wolno tak jak on działać tak "na żywca"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz

Był taki jeden, co apelował :

"Nie pytaj co Ameryka może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla Ameryki"

A więc zręczny unik. ( Na Pana, miedzy innymi, pytanie)

Przy okazji wykonał inny unik. Nie zdradził, że to nie jego słowa, a autora nie zaszczycił nawet wzmianką. No i przeszedł do historii jako plagiator.
Wybaczyli mu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwyższy czas żeby niektórzy wreszcie zauważyli, że polityka nie ma w ogóle nic wspólnego z moralnością, a politycy są hipokrytami. Wszyscy w większym lub mniejszym stopniu.
Nie ma co oczekiwać, że po spędzeniu iluś tam lat w luksusie wrócą do normalnego życia, bo nie po to zdobywali władzę żeby kiedykolwiek po jej oddaniu mieć problemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja tak delikatnie jeszcze raz zapytam, bo nie dostałem odpowiedzi: Czy Państwo moglibyście podać chociażby jeden przykład polityka, który nie jest hipokrytą? Albo takiego, który nie powołuje się na swoją uczciwość i otwarcie mówi, że "kręci"...?

W uzupełnieniu tylko dodam. Gerhard Schröder "pracuje", a Julia Tymoszenko siedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.