Facebook Google+ Twitter

Kwaśniewski-Kaczyński - debata roku nie jest niespodzianką

Aleksander Kwaśniewski wyzywając na pojedynek Jarosława Kaczyńskiego wiedział, iż ten się zgodzi. Pomysł debaty powstał już miesiąc temu - podaje wprost.pl.

Premier Jarosław Kaczyński. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiWszystko zostało dogadane pomiędzy Andrzejem Bielanem z PiS i Andrzejem Szejną (LiD). – To prawda. Od miesiąca jestem w kontakcie z Bielanem. Kilka razy się spotykaliśmy w Parlamencie Europejskim, żeby sprawę tej debaty omówić. - stwierdził Szejna.

Jak informuje wprost.pl. Od kilku dni nie milkną spekulacje na temat tego, jaki efekt przyniesie debata. Jedni twierdzą, że to będzie koniec skompromitowanego kijowskim wystąpieniem Kwaśniewskiego. Inni zaś wierzą, że Kwaśniewski, który wciąż cieszy się dużym zaufaniem społeczeństwa, zdetronizuje swymi poglądami rządy PiS. Po prawdzie, chyba żaden zdrowo myślący człowiek nie wierzy, że debata wniesie coś nowego i wskaże faworyta najbliższych wyborów. Takie debaty mnożą się przed każdymi wyborami, a co z nich pozostaje? Niespełnione obietnice. Jedno, co jest pewne, to że teraz Kwaśniewski i Kaczyński wydają się być niejako głównymi dyrygentami polskiej sceny politycznej, spychając na dalszy plan Tuska. I chyba to jest to, co chcieli osiągnąć nasi wielcy politycy. Sama debata pozostanie najprawdopodobniej mało istotna i merytorycznie jałowa. Natomiast rozgłos już został osiągnięty.

Teraz widzimy, jak wygląda nasza lewa, prawa i centralna część Sejmu. Wszystko jest zwykłą ułudą, a politycy, którzy stoją po przeciwnych stronach barykady, umawiają się po cichu, jak zwiększyć swoje poparcie i jak dostać kolejną ciepłą posadę na najbliższe lata. Witamy w Polsce, gdzie układy to nasz chleb powszedni...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pewnie że nie jest niespodzianką. Była by ciekawsza gdyby padły konkrety oraz rozmówcami byli kandydaci na prezydenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.