Facebook Google+ Twitter

Kwesta na Starych Powązkach już po raz trzydziesty drugi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2006-11-01 10:29

Rozpoczęła się 32. kwesta organizowana przez Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffa.

Spośród tegorocznych kwestarzy w pierwszej, w 1975 roku uczestniczyli: Alina Janowska, Maja Komorowska, Irena Kwiatkowska, Damian Damięcki i Andrzej Kopiczyński. Jak mówi wiceprzewodniczący komitetu, Jerzy Kisielewski kwestarze od lat nie zawodzą.

Fot. Tomasz Piekarski/MWMEDIACo roku najwięcej pieniędzy jest wrzucanych do puszki wystawionej przed grobem Jerzego Waldorffa w Alei Katakumbowej. Wśród aktorów najlepszym kwestarzem jest Alina Janowska.

Podczas zeszłorocznej kwesty zebrano blisko 175 tysięcy złotych, zostały one przeznaczone głównie na remont grobów związanych z jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów.

W ciągu ostatnich sześciu lat Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami zebrał ponad milion złotych. Jednak według powązkowskiego konserwatora, Olgierda Guminskiego, na renowację starych nagrobków na tym cmentarzu potrzeba o wiele więcej pieniędzy.

W tegorocznej kweście pieniądze zbiera ponad 250 osób, przy bramach harcerze będą sprzedawać przewodniki po Powązkach, a wszyscy darczyńcy na pamiątkę otrzymają specjalny plan cmentarza z zaznaczonymi grobami poetów, pisarzy i postaci historycznych.

Alina Janowska o dzisiejszej kweście – posłuchaj.

Kwesta trwa dziś i jutro od 9 do wieczora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.