Facebook Google+ Twitter

"Kwiat Pustyni" - wzruszająca historia Somalijki na ekranach kin

Wychowała się w spartańskich warunkach, została dotkliwie okaleczona w wieku 5 lat, dziś jest matką i wziętą modelką. Historia Waris Dirie, przerażająca biografia, która 27 lutego wchodzi na ekrany kin.

Plakat filmu / Fot. stopklatka.plChoć nigdy nie wiesz, jakie jest Twoje przeznaczenie i co Ci przyniesie los, nie poddajesz się. Twoja motywacja i chęć bycia normalną jest tak duża, że walczysz z otaczającym Cię światem, próbując go zaakceptować, albo choć na chwilę chciałabyś zapomnieć o tych widocznych między Tobą, a nim różnicach. I nawet jeśli w wieku 5 lat zostaje Ci zabrana cząstka samej siebie, to nie wątpisz, że kiedyś osiągniesz sukces.

Walka z własnym lękiem trwa długo. Zbyt długo, żeby obronić kolejne ofiary przed tym, co Ty przeżywałaś przez ostatnie kilkanaście lat, zanim o swojej historii opowiedziałaś światu. Mam nadzieję, że film przedstawi to tak samo, jak w swojej książce przedstawiła bohaterka. Waris Dirie i jej „Kwiat Pustyni”.

„Kwiat Pustyni” wchodzi na ekrany kin 27 lutego. Jest ekranizacją biograficznej książki 44-letniej dziś modelki, która w dzieciństwie padła ofiarą somalijskich zwyczajów i przesądów, a dziś jest kobietą sukcesu. O tym, jak ciężko jej było wejść do innego świata, opowiada nie tylko w „Kwiecie Pustyni”, ale też w swoich innych książkach. Mam nadzieję, że pozostałe dwie także pojawią się na dużym ekranie.

Zawsze się zastanawiałam, czemu służą te wszystkie makabryczne obrzędy, po których umiera wiele małych dziewczynek i jaki to ma wpływ na ich dalsze życie, o ile uda im się przetrwać ten straszny rytuał. I dlaczego akurat w Somalii dokonuje się najgorszego z nich, jeśli jest możliwość mniejszego okaleczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.