Facebook Google+ Twitter

Kwiatkowski prawą ręką Czumy

Senator Krzysztof Kwiatkowski jest od dwóch dni pierwszym wiceministrem sprawiedliwości. To właśnie pochodzący z Łodzi polityk PO będzie teraz prawą ręką ministra Andrzeja Czumy.

K. Kwiatkowski / Fot. Biuro senatorskie K. KwiatkowskiegoKwiatkowski będzie nadzorował sprawy związane z budżetem resortu, inwestycjami, projektami legislacyjnymi. Zajmie się także nadzorem nad pracą kuratorów, komorników sądowych i polskim systemem więziennictwa.
- Praca w rządzie Donalda Tuska to dla mnie ogromy prestiż, ale też wyzwanie. Postaram się sprostać oczekiwaniom premiera i ministra Czumy - mówi Kwiatkowski.

Jak mówi nowy wiceminister, praca dla łodzian i ich poparcie są dla niego równie ważne, dlatego nie złoży mandatu senatorskiego. - Zrobię wszystko, aby pogodzić te dwie funkcje. Nadal też będę spotkał się z łodzianami na dyżurach w swoim biurze senatorskim - zapewnia.

Po otrzymaniu ministerialnej nominacji Kwiatkowski zrezygnował natomiast z kierowania i zasiadania w senackiej Komisji Ustawodawczej. Nadal pozostaje członkiem Komisji Regulaminowej Etyki i Spraw Senackich.

Krzysztof Kwiatkowski należy do grona młodego pokolenia PO. Ma tylko 38 lat, ale pełnił już wiele ważnych funkcji - m.in. sekretarza premiera Jerzego Buzka, wiceprezydenta Zgierza, radnego i wiceprzewodniczącego sejmiku województwa łódzkiego. Z wykształcenia jest prawnikiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry wybór i dobry konkretny tekst, plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.