Facebook Google+ Twitter

Kwiatkowski w liście do biskupów: Nie ma furtki dla małżeństw homoseksualnych

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski napisał list do biskupów, w którym przekonuje, że uchwalona 4 lutego nowelizacja prawa nie jest "tylną furtką" dla legalizacji małżeństw homoseksualnych.

 / Fot. senat.gov.pl/domena publicznaKontrowersje dotyczą nowelizacji ustawy Prawo prywatne międzynarodowe. Po głosowaniu, które miało miejsce 4 lutego, posłowie PiS przekonywali, że zmiana umożliwi wprowadzenie tylnymi drzwiami małżeństw homoseksualnych w Polsce. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wnieśli do noweli poprawkę, która definiowała małżeństwa, jako "związek kobiety i mężczyzny", ta jednak przepadła w głosowaniu.

Minister Kwiatkowski zaprzecza. W liście do biskupów tłumaczy, że nowelizacja przede wszystkim rozstrzyga, co się dzieje w sytuacji, gdy obywatel RP weźmie ślub z cudzoziemką. Chodzi też o kwestie praw majątkowych. Przekonuje również, że propozycje PiS nie zabezpieczą tradycyjnego rozumienia związku małżeńskiego. Wystarczająca gwarancją, jest według ministra klauzula porządku publicznego, zgodnie, z którą nie można stosować w Polsce praw państwa obcego, jeżeli nie jest zgodny z prawem polskim - czytamy w TVN24.

Czytaj też: Małżeństwa homoseksualne legalne w Polsce? Sejm przyjął ustawę

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Faja
  • Faja
  • 28.02.2011 16:26

W NASZYM POLSKIM KRAJU WSZYSTKIE OBECNE PARTIE BEZ WYJĄTKU SĄ PODLEGŁE BISKUPOM (URZĘDNIKOM OBCEGO PAŃSTWA WATYKAŃSKIEGO) I DLATEGO W POLSCE NIGDY NIE BĘDZIE DOBRZE BO POLSKA JEST KONDOMINIUM WATYKAŃSKIE. NIEZALEŻNIE KTÓRA PARTIA BĘDZIE NIBY RZĄDZIŁA TO I TAK DECYDOWAĆ BĘDĄ BISKUPI. BO WEDŁUG BISKUPÓW POLSKA JEST KATOLICKA I ONI DECYDUJĄ CO I JAK MA BYĆ. SĄ PO PROSTU BEZKARNI I PYSZAŁKOWACI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pastor
  • pastor
  • 28.02.2011 11:12

Kaczyński podpiął się pod Kościół,bo w swojej pokrętnej logice wykalkulował,iż mu się to opłaci.Opłaci się mu pokazywać na mszy,opłaci się klękać w świetle kamer i fleszy.Politycznie mu się to opłaci.Tylko bastard nie wie,że kto wykorzystuje wiarę dla partykularnych, miałkich,politycznych celów,ten dopuszcza się najcięższego bluźnierstwa.
Szkoda tylko,że polscy biskupi i księża biorą w tym udział.
Zapomnieli Komu ślubowali i co ślubowali,a ludzie idą za nimi jak barany na rzeź Sądu Ostatecznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 27.02.2011 20:46

zamiast do kościoła lepiej pójść do burdelu,tam też zobaczysz księdza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam dośc placenia a wszystkich uprzywilejowanych malo ich jeszcze geje by chcieli ,do czego im potrzebne malożenstwo i jakie to malożeństwo dwu facetów , kpina

Komentarz został ukrytyrozwiń
EMERYTKA
  • EMERYTKA
  • 27.02.2011 12:21

Niepodoba sie wam to z p. Kwiatkowski dyskutuje z biskupem na tematy które są też związane z kościołem? A co macie do powiedzenia na temat Kaczyńskiego i jego popleczników, którzy co miesiąc urządzają procesję na Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydencki, prosto po Mszy odprawianej każdego 10-tego. co możecie powiedzieć na temat tej " miesiączki". To jest dopiero kpina! Czy Kaczyński jest naprawdę tak pobożny czy to nabijanie " błupców"żeby na niego głosowali. A wiadomo jest nam wszystkim że zmienia sie jak " kameleon". Jaki morał z tego; nie łączcie kościoła z polityką!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
EMERYTKA
  • EMERYTKA
  • 27.02.2011 11:59

Przestacie brednie opowiadać, jak widzę to na polityce tak się znacie jak wół na gwiazdach. Z pustego w próżne to i Salomon nie naleje, jak mówi przysłowie. Nic się nie słyszy tylko to że rząd PO wszystko co robi to robi żle. A co dobrego dla kraju zrobiły tamte poprzednie rządy? że chcieliście zmiany, trzeba było trzymać kaczyńskich, zębami i pazurami, jeżeli tak dobrze rzadzili, biorąc po 136.00 zł na miesiąc do swoich kieszeni, to muszę przyznać że dobrze rządzili na swoją stronę. Premier Tusk jest złym Premierem bo zrobił redukcję i zabrał im wszyskim tym którzy przychodzili do Sejmu ( do pracy ) kiedy chcieli. A wy ich popieracie i jeszcze prubujecie ucinać ręce Premierowi, zamiast pomagać w rozbudowie i naprawie naszego kraju,a kraj to my,pamiętajcie!!!! A kaczyńskiego do kliniki psychiatrycznej trzeba wysłać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ayki
  • ayki
  • 27.02.2011 11:54

Minister sprawiedliwości watykańskiej zachowuje się jak szef kółka różańcowego.Pokazuje kto naprawdę rządzi w tym kraju.Mierni politycy,mający wyborców bardzo głęboko i butni , aroganccy biskupi ,którym marzy się średniowiecze z jego możliwościami np palenie na stosach inaczej myślących niż oni. Lub bogatych. Jedno i drugie przyniesie zysk czarnemu koncernowi.Abstrakcja ? Niekoniecznie. W ciągu dwudziestu lat czarni obłowili się w tym biednym kraju jak w Klondike.Władza rzeczywista należy do nich, a ich mentalność jest taka sama jak ajatollachów,a więc wszystko jeszcze przed nami...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 27.02.2011 11:26

A tego to nie rozumiem. Dlaczego minister polskiego rządu tłumaczy się biskupom? Czyżby z Polską było aż tak źle, że dla swych decyzji szukać musi uznania w Rzymie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek
  • dziadek
  • 27.02.2011 10:46

Kto w końcu przyzna, że Polska to kraj wyznaniowy, rządzony w dużej mierze przez kler. Minister polskiego rządu tłumaczy się biskupom!!! SKANDAL!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
henryk karczewski
  • henryk karczewski
  • 27.02.2011 10:22

panie kwiatkowski!!!niech im pan jeszcze napisze ,ze nie musza sie niczego obawiac-pod pana-jak zreszta panskich poprzednikow-opieka-wlos im z glowy nie spadnie i dalej moga robic gigantyczne przekrety iwyrywac od panstwa co smakowitsze kaski za "komunistycvzne"krzywdy i okradac ile i jak sie da ta biedna,nieszczesliwa POLSKE pod "czarna" opieka polskiego kosciola ....JAK DLUGO JESZCZE!!!!!?????