Facebook Google+ Twitter

Kwiaty i natura na fotografii - wywiad z Patrykiem Grabkowskim

Patryk Grabkowski to młody 20-letni chłopak, którego wielką pasją jest fotografia, a jego najlepiej lubianą kategorią fotograficzną jest natura, a w szczególności robienie zdjęć kwiatom. Poza tym lubi robić zdjęcia naturze, drzewom itp.

Na zdjęciu Patryk Grabkowski / Fot. Fot. ze zbiorów prywatnych Patryka GrabkowskiegoPatryk Grabkowski ma 20 lat i meszka w Sycowie już 16 lat. Uczył się w Szkole Zawodowej w Sycowie w zawodzie stolarza z czeladnikiem w kieszeni. Interesuje się fotografią, która jest jego wielką pasją.Na zdjęciu Patryk Grabkowski / Fot. fot. archiwum Patryka GrabkowskiegoZdecydował się na wywiad, w którym opowiada o swojej pasji ...[b]Dariusz Trybuła:
Jak długo zajmujesz się fotografią?

Patryk Grabkowski: Fotografią zajmuje się odkąd pamiętam, można powiedzieć od zawsze. Pamiętam jak byłem mały zawsze ustawiałem wszystkich do zdjęcia (śmiech)


Z jakiego sprzętu fotograficznego korzystałeś i obecnie korzystać?

Mój pierwszy aparat jaki dostałem to kodak easyshare c330 lecz myślałem że to tzw. słomiany zapał. Zawsze chciałem czegoś spróbować a później leżało w kącie.
Obecnie mam Nikona D3300 mój wymarzony aparat, można powiedzieć to była miłość od pierwszego wejrzenia (śmiech)


Kto zainspisował Ciebie do zostania fotografem?

Kto zainspirował mnie do zostania fotografem ? Powiem ci że zawsze chciałem to robić, spełniam się w tym lecz nie zapominajmy że nie jestem profesjonalistą wiem, że jeszcze długa droga przede mną do tego.


Fotografujesz głównie kwiaty, drzewa, naturę, przyrodę. Opowiedz o tym typie fotografii?

Zgadza się, robię zdjęcia ogólnie natury/przyrody. Co ja ci mogę o tym powiedzieć, no nie jest to łatwe jak by się to wydawało. Dla mnie każde zdjęcie ma swoją duszę, historię więc staram się to pokazać innym osobą.


Patryku, opowiedz o swoich zdjęciach

Moje zdjęcia mają duszę i swoją unikalną historię jak już wspomniałem. Dla innego człowieka to jest tylko, naciśnięcie spustu migawki i wszystko zrobione i to jest chyba najgorszy błąd.


Co można pokazać poprzez zdjęcia kwiatów, drzew i natury?

Trzeba być chyba ślepcem żeby nie zobaczyć piękna którego daje nam matka natura i właśnie te piękno staram się pokazać innym odbiorcą.


Lubisz także fotografować ludzi i architekturę. Co powiesz na temat tego typu fotografii?

Dokładnie tak, lecz od niedawna to robię, więc mało mogę o tym powiedzieć, lubię fotografować ludzi bo łatwiej się z nimi pracuje niż z kwiatami (śmiech) oczywiście żartuje, lubię fotografować ludzi ponieważ każda osoba ma to coś w sobie, dzięki fotografii widać to. A architekturę ? może dlatego że każdy budynek ma swoją historię, czy to kościół czy stary po niemiecki dom.


Jakim typem fotografii jeszcze się chciałbyś zająć?

Jakim typem? Chciałbym większą wiedzę o robieniu zdjęć w makro to jest to co kocham najbardziej (uśmiech).


Wiem, że fotografią zajmujesz się bardziej amatorsko. Nie myślałeś aby zająć się nią zawodowo?

Wiesz co że myślałem, lecz tam gdzie mieszkam, raczej nie ma takiej opcji lecz powiem ci w tajemnicy, że to jest moje marzenie, może kiedyś się spełni...


Twoje zdjęcia były gdzieś publikowane?

Moje zdjęcia były publikowane lecz tylko przeze mnie na mojej grupie która się znajduje na portalu społecznościowym myślę wszystkim znanym Facebook'u pod nazwą "Patrzymy przez obiektyw." i na Flogu.


Brałeś udział w fotograficznych konkursach?

Nie, nie brałem udziału w żadnym konkursie fotograficznym może dlatego że należę do typu osoby skromnej i jakoś boje się opinii innych ludzi na moje zdjęcia.


Miałeś już jakieś wystawy swoich zdjęć?

Nie miałem żadnych wystaw fotograficznych niestety...


Czym jeszcze się zajmujesz oprócz fotografii?

Oprócz fotografii ? to niczym, fotografowanie to moja pasja, odskocznia od rzeczywistości dzięki niej mogę też wyrazić siebie, swoim stylem fotografowania.


Jakie masz plany wakacyjne i inne?

No niestety, nie mam już wakacji tylko dwa tygodnie wolnego od pracy, niestety już mało dni wolnego mi zostało, lecz spędziłem go z moją rodziną i z moim aparatem, czyli większość czasu (śmiech)
Dziękuję za rozmowę. Życzę Ci sukcesów fotograficznych i spełnienia marzeń fotograficznych
Dariusz Trybuła

Do WYWIADU dodane kilka zdjęć autorstwa Patryka Grabkowskiego: / Fot. Fot. Patryk Grabkowski  / Fot. Fot. Patryk Grabkowski / Fot. Fot. Patryk Grabkowski  / Fot. Fot. Patryk Grabkowski

 / Fot. Fot. Patryk Grabkowski  / Fot. Fot. Patryk Grabkowski

 / Fot. Fot. Patryk Grabkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super wywiady Dzienikarza P .Darka Pawła Trybuły Pozdrawiam serdecznie zyczę sukcesu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.