Facebook Google+ Twitter

"Kwiaty Polskie na Mazowszu"

To hasło drugiej edycji Konkursu Plastycznego im.Władysława Ślewińskiego.O zasięgu ogólnopolskim. Organizatorami jest Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego ,Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie.

 / Fot. Jarosław MiaśkiewiczKonkurs rozpocznie się 1 marca 2013roku i potrwa do 30 kwietnia.Intencją organizatorów konkursu plastycznego, III wydarzenia artystycznego "Kocham Polskę...'Władysław Ślewiński, jest uhonorowanie ojca malarza Kajetana Ślewińskiego, powstańca styczniowego oraz wszystkich ludzi walczących w powstaniach, wojnach, strajkach o Wolną Polskę. W konkursie swój talent artystyczny mogą zaprezentować dzieci od lat 6, młodzież jak i osoby dorosłe, którzy wykonają rysunki, obrazy farbami, grafiki przedstawiające kwiaty w dowolnej interpretacji. Prace konkursowe mogą być wykonane: kredką, pastelami, ołówkiem, tuszem. Farbami: akwarelowymi, akrylowymi, plakatowymi, olejnymi.W formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A3. Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa oraz formy pracy konkursowej określa regulamin, Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego, dostępny na stronach internetowych:

www: bibliotekamiejska.sochaczew.pl

www.slewinski.e-sochaczew.pl


e-mail: mbp.sochaczew@gmail.com,


Organizatorzy oczekują na zgłaszanie prac konkursowych do 30 kwietnia 2013r.Należy je dostarczyć na adres biblioteki:


MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

ul. Żeromskiego 39A, 96-500 Sochaczew

tel. (46) 862 - 46 - 61


Rozstrzygnięcie konkursu i nagrodzenie laureatów nastąpi na III wydarzeniu artystycznym 'Kocham Polskę..."Władysław Ślewiński w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im Fryderyka Chopina w Sochaczewie ul Głowackiego 2. O czym organizatorzy powiadomią w stosownym terminie. Podobnie jak miało miejsce w roku ubiegłym, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, zdecydował o ufundowaniu trzech nagród -zestawów malarskich dla laureatów II Sochaczewskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i średnia oraz dyplomów dla zwycięzców wszystkich kategorii. Patronat honorowy nad imprezą i wydarzeniami Kulturalnymi roku 2013, związanymi z światowej klasy artystą malarzem Władysławem Ślewińskim objęli: poseł na Sejm RP Maciej Małecki, burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki oraz wice burmistrz Marek Fergiński, starosta powiatu sochaczewskiego Tadeusz Koryś, proboszcz parafii w Mikołajewie ks. Janusz Zabłocki oraz wójtowie powiatu sochaczewskiego. W tym konkursie przyznawana jest Nagroda imienia Władysława Ślewińskiego, podobnie jak w roku ubiegłym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.