Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9440 miejsce

Kwiaty, roślina, owad w fotografii. Wywiad z Krystianem Gutowskim

Rozmowa z Krystianem Gutowskim - o jego wielkiej miłości jaką jest amatorskie fotografowanie aspektów przyrody.

Na zdjęciu Krystian Gutowski - fotografia z portalu facebook.com / Fot. Krystian Gutowski na zdjęciu/facebook.comKrystian Gutowski jest to młody 34-letni chłopak mieszkajacy nad morzem, a dokładniej w Koszalinie. Jego wielką pasją jest amatorskie fotografowanie przyrody i jej aspektów, a najbardziej kwiatów, roślin i owadów, które stały się głównymi obiektami jego amatorskiego fotografowania.


W krótkiej rozmowie Krystian opowie nam jak ważna w jego życiu jest dla niego fotografia i o swoich marzeniach o zawodowym fotografowaniu.


Kim na codzień jest Krystian Gutowski? Pracujesz? Jaki masz zawód? Opowiedz coś o sobie czytelnikom

Krystian Gutowski: Jestem Krystian i mieszkam w Koszalinie w województwie Zachodniopomorskim. Mam34 lata, a z zawodu jestem kucharz-kelner. Obecnie poszukuję pracy.


Jestem ciekawy jak to się zaczęło z rozpoczęciem twojej przygody z fotografią. Opowiedz trochę o tym nam i czytelnikom

Moja przygoda z fotografią zaczęła się, gdy kupiłem telefon komórkowy Samsung I8510 bez instrukcij, więc poznawałem jego od samego początku. W nim spodobała mi się opcja macro i stosowałem nią najczęściej.Tak fociłem nim kilka lat. Moim następnym sprzętem została lustrzanka Canon i obiektyw macro który jest spełniem moich marzeń. Do tego statyw manfrotto z głowicą kulową i weżykiem spustowym.


Fotografią zajmujesz się amatorsko. Nie myślałeś kiedyś aby zajać się nią zawodowo?

Fotografią zajmuję się amatorsko. Fotografia to jest moja pasja i jestem w niej zakochany. Jestem swego rodzaju uczniem fotografii i każdego dnia uczę się czegoś nowego.


Jak widać na twojej stronce fotografujesz kwiaty, rośliny, owady, a twoje zdjęcia są bardzo fajne. Czy tylko tym gatunkiem fotografii się zajmujesz?

Fotografuję głównie kwiaty, bo to temat ulotny i każdego sezonu staram się je innaczej pokazać w obiektywie. Nie ukrywam tego,że jestem wrażliwym na piękno nas otaczające. Dostrzegam obrazy sercem, a w każde foto wkładam całego siebie aby były odzwierciedleniem mojego serca i umysłu.


Co jest niezwykłego w fotografowaniu aspektów przyrodniczych?

Niezwykłego jest w fotografii przyrodniczej to, że mam z nią bezpośredni kontakt, że człowiek uczy się z nią obcować i może się w nią wkomponować i być nie zauwarzalny.


Które ze zdjęć jest twoim ulubionym i dlaczego?

Nie mam ulubjonego zdjęcia wśród swoich fotografii, ale także ich nie upiększam, ponieważ stawiam na naturalność. Wyznaję zasadę, że nasza matka ziemia sama w sobie jest piękna więc nie ma co ją na siłę upiekszać.


Czym dla ciebie jako fotografa - amatora jest fotografia i co jest twoją inspiracją?

Fotografia jest dla mnie jak powietrze, bez tego usycham, a inspiracją dla mnie jest pokazanie w nich subtelności, delikatności i wrażliwości.


Publikujesz swoje zdjęcia na jakiś stronach związanych z fotografią?

Obecnie swoje fotki publikuję jedynie na fejsie - na sawojej osi czasu i na naszej klasie. Może kiedyś będą dostępne także na innych stronkach itp.


Posiadasz jakiś autorytet w świecie fotografii?

Powiem tak ... Moim autorytetem jest własne serce, które jest moim wyznacznikiem, bo ono dostrzega piękno naszej ziemii, które jest na wyciągniecie ręki. Mam swój styl i to on jest moim drogowskazem.


Posiadasz jakieś szczególne marzenia zwiazane z fotografia i innymi dziedzinami?

Moim marzeniem jest udostepniać swoje fotografie dla czasopisma, które pokazuje piękno natury. Może kiedyś się to spełni ... Mam przynajmniej taką nadzieję.


Czy oprócz fotografowania posiadasz jakieś inne pasje i zainteresowania?

Czasem piszę także mini wierszyki, bo z natury jestem romatykiem. Ponadto kocham spacery na łonie natury i słuchać spiewu ptaków.

- Dziękuję za wywiad i rozmowę - było mi miło


Także dziękuję bardzo za rozmowę i życzę dużo zdrowia i sukcesów fotograficznychDariusz TrybułaDo wywiadu dołączone 4 wybrane zdjęcia autorstwa Krystiana Gutowskiego :)

Jedna z fotografii Krystiana Gutowskiego udostępniona na portalu facebook.com / Fot. Fot. Krystian Gutowski Kolejna z fotografii Krystiana Gutowskiego udostępniona na portalu facebook.com / Fot. Fot. Krystian Gutowski Kolejna z fotografii Krystiana Gutowskiego udostępniona na portalu facebook.com / Fot. Fot. Krystian Gutowski

Jedna z następnych fotografii Krystiana Gutowskiego udostępniona na portalu facebook.com / Fot. Fot. Krystian Gutowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.