Facebook Google+ Twitter

Kwiaty w szkółce drzew ozdobnych Fischer. Zdjęcia. Część druga

Rowerowa wycieczka do szkółki drzew i krzewów ozdobnych Fischer w Sokolnikach koło Maszewa, należącego do powiatu Goleniów. Piękne kwiaty przyciągają uwagę. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Hortensja pnąca (Hydrangea petiolaris). Pochodzi z Sachalinu, Korei i Japonii. W Europie jest od 1865 roku. Fot. Piotr Wierzbicki
Hortensja pnąca (Hydrangea petiolaris). Pochodzi z Sachalinu, Korei i Japonii. W Europie jest od 1865 roku. Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Stanisławie, od Gryfina na południe są arcyciekawe tereny do jazdy na rowerze. Chcę się tam wybrać na rowerze. Koło Krzymowa, wielkie wzniesienie terenu. Podziemne miasto i hangary. W lesie wg mojej oceny jest największy głaz narzutowy w Zachodniopomorskim. Jezioro, kiedyś teren zamknięty dla cywilów. Jeziorko w lesie z czystą jak górska woda. Tam poznałem Rosjan. Wspaniali ludzie, jak każdy inny naród, tylko ta polityka jest do kitu i powoduje podziały między ludźmi.
Natomiast na Wschód od Gryfina jest miejscowość Glinna a tam jest jeden z ciekawszych ogrodów dendrologicznych z dobrą kuchnią przy strumyku. Trochę bliżej około 1 km jest największy cmentarz żołnierzy. Pochowane jest kilkaset tysięcy poległych. W tym miejscu miała największa bitwa pancerna na terenach Polski. Dywizje pancerne osłaniały dostęp do podziemnej fabryki i wyrzutni V-1 i V-2. Kiedyś chciałem to zobaczyć, zamaskowane a jedyne wejście, jakiś strażnik w cywilu , niby restauracja miała to być, oznajmił że nieczynna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe są Twoje - Piotrze, rowerowe wycieczki. A szkółki drzew i krzewów ozdobnych, m.in. Fischer w Sokolnikach koło Maszewa to coś wspaniałego w tamtej okolicy. W Gryfinie kiedyś byłem, ale nie znam tego miasta. Prezentujesz na zdjęciu niewysoki krzew hortensji. To zwykle roślina ozdobna. Ma efektowne, kuliste kwiatostany, o barwie różowej, czerwonej lub niebieskawej. Natomiast głóg rośnie jako ciernisty krzew lub drzewo, ma około 200 gatunków i czerwone małe owoce. W większości gatunków owoce nadają się do spożycia, szczególnie zaś na przetwory. Mają wyjątkowo cenne walory lecznicze dla chorych na serce. Lilak zaś – to rodzaj rośliny ozdobnej z rodziny oliwkowatych. Liczy ok. 30 gatunków, występuje we wschodniej Azji, głównie w Chinach oraz w południowo-wschodniej Europie. Potocznie lilaki nazywane są błędnie "bzami". W Polsce najczęściej uprawiane są odmiany ozdobne lilaka pospolitego i rzadziej chińskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne!, uczta dla oczu po szarzyzną znaczonych miesiącach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapach jest tych kwiatów niepowtarzalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już tęsknię za latem i wabiącym zapachem kwiatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.