Facebook Google+ Twitter

Kwiecień 2011 w warszawskim Iluzjonie - wiele atrakcji

Święto niemego kina, filmy hiszpańskojęzyczne, Ameryka w obiektywie Conrada L. Halla - to wszystko będzie można zobaczyć w tym miesiącu w Iluzjonie.

Plakat reklamujący imprezę. / Fot. Materiały organizatoraW kwietniu w Iluzjonie odbędzie się już 9. edycja festiwalu "Święto Niemego Kina".
W programie mini-przegląd filmów Friedricha Wilhelma Murnaua w związku z jego przypadającą w marcu 80. rocznicą śmierci. Będzie można obejrzeć znakomite obrazy tego klasyka światowego kina m.in. "Nosferatu, symfonia grozy" z muzyką specjalnie skomponowaną dla tego filmu przez Rafała Rozmusa.
Wielką polską aktorkę, gwiazdę kina niemego Polę Negri obejrzymy w niemieckim filmie "Żółty paszport" z 1917 roku zrealizowanym w Warszawie przez Victora Jansona i Eugena Illesa. Wydarzeniem będzie także emisja "Bestii" jedynego polskiego filmu zrealizowanego z tą aktorką, niedawno odnalezionego w W. Brytanii. Muzeum Kinematografii w Łodzi i Filmoteka Polska przygotowały wystawę zdjęć i plakatów Poli Negri z prywatnych zbiorów artystki.

Festiwal trwać będzie od 14 do 17 kwietnia 2011 r. w warszawskim kinie Iluzjon – Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213, wejście A. Rezerwacje i bilety do kupienia w kasie kina; ceny: normalne - 20 zł, ulgowe - 16 zł, karnet dla jednej osoby na wszystkie seanse 120 zł. Szczegóły na stronie organizatora

Filmy hiszpańskojęzyczne


Trwa przegląd hiszpańskich filmów (zakończy się 13 kwietnia) zainspirowany ukazaniem się książki z serii "Literatura na ekranie" - redakcja prof. Alicji Helman i dr Kamili Żyto pt. "Od Cervantesa do Pereza-Reverte’a". Książka pokazuje m.in. metody wykorzystania literatury w filmie. Pierwszy tom tej serii poświęcony jest literaturze hiszpańskojęzycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.04.2011 11:06

Jak dobrze, że jest Iluzjon. 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Ciekawie się zapowiada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.