Facebook Google+ Twitter

Kwiecień 2012 Światowym Miesiącem Astronomii!

Światowy Miesiąc Astronomii 2012 (Global Astronomy Month 2012) jest celebracją na ogromną skalę i równie kosmicznym zasięgu. Jest to największe i jedno z najważniejszych wydarzeń od czasu Międzynarodowego Roku Astronomii 2009 roku.

Global Astronomy Month 2012 - logo / Fot. GAM2012/mat. promocyjneŚwiatowy Miesiąc Astronomii 2012 przynosi nowe idee, pomysły i możliwości. Miłośnicy astronomii z ponad 140 krajów będą mogli uczestniczyć w około 40 programach i imprezach składających się na tak atrakcyjny kwiecień. Dostęp do sieci pozwala na interaktywny udział miłośników nieba z całego świata w zapoznaniu się z osiągnięciami astronomów na miarę XXI wieku.

Jednym z celów przyświecających organizatorom jest popularyzacja i rozwijanie zainteresowania astronomią wśród możliwie największej liczby ludzi w każdym wieku. Wśród wielu zaplanowanych imprez są: "Online Messier Marathon" (przegląd obiektów ujętych w katalogu Messiera dzięki sieciowemu połączeniu z Virtual Telescope Team przy Bellatrix Observatory); obserwacje planet, Księżyca, obiektów głębokiego nieba i inne; "Yuri's Night" upamiętniający pierwszego Astronomy Without Borders - logo / Fot. AWB/mat. promocyjneczłowieka w przestrzeni kosmicznej; Lyrids Watch (Meteors without Borders) poświęcony kwietniowym Lirydom; "Cosmic Concert - Online Musical Concert", który uświetni muzyka włoskiego kompozytora Giovanniego Renzo. To tylko kilka z bardzo wielu imprez towarzyszących Światowemu Miesiącowi Astronomii 2012.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Global Astronomy Month 2012.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

in
  • in
  • 04.04.2012 15:11

celebracja
książk. zachowanie (się) uroczyste, ceremonialne, wykonywanie czegoś w sposób uroczysty, z namaszczeniem i przesadną powagą; celebra;
Przemawiać żywo, naturalnie, bez celebracji.

To tylko jeden z wielu błędów w tym artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.