Facebook Google+ Twitter

Kwiecień i Mutter zainaugurują Festiwal Beethovena

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-28 16:27

Recital Mariusza Kwietnia i koncert słynnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter otworzą jutro w Warszawie 13. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się 21 koncertów z udziałem ponad 1800 artystów z kraju i zagranicy.

Jak przyznaje dyrektor Stowarzyszenia Ludwiga van Beethovena Elżbieta Penderecka, występy Anne-Sophie Mutter będą z pewnością wydarzeniem tegorocznego festiwalu. Artystka zagrała już w Krakowie, a 30 marca wystąpi we Wrocławiu.

Krakowski występ Anne-Sophie Mutter publiczność nagrodziła 15-minutową owacją na stojąco. Bilety na wszystkie koncerty zostały sprzedane od razu. W programie znajdują się Uwertura Prometeusz, Koncert skrzypcowy i VII Symfonia. Anne-Sophie Mutter wystąpi z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego.
Koncert inauguracyjny odbywa się pod honorowym patronatem ambasadora Republiki Federalnej Niemiec, Michaela H. Gerdtsa.

Wydarzeniem dla melomanów będzie również jutrzejszy recital barytona Mariusza Kwietnia, któy rozpocznie się o 16.00 w Zamku Królewskim w Warszawie. artysta występował na najważniejszych scenach operowych świata. Mariusz Kwiecień, z towarzyszeniem Howarda Watkinsa przy fortepianie, zaśpiewa pieśni Roberta Schumanna, Ludwiga van Beethovena, Mieczysława Karłowicza i Maurice'a Ravela.

Mariusz Kwiecień wystąpił 15 marca na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku jako jedyny Polak wśród 29 największych gwiazd operowych. Zaśpiewał arię Don Giovanniego z okazji 125. rocznicy Metropolitan Opera i 40. rocznicy pracy artystycznej Placido Domingo.

Szczegółowy program 13. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, pod adresem: www.beethoven.org.pl
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.