Facebook Google+ Twitter

Kwiecień w stołecznym teatrze Capitol. Bilety rozdane!

W ramach naszej akcji Bilet za recenzję, zapraszamy wraz z teatrem Capitol na kwietniowe spektakle. Wśród nich m. in.: "Własność znana jako Judy Garland" i "Gwiazda i ja".

"Klub mężusiów", Kristof Magnusson - 4 kwietnia, godz. 19.30  / Fot. mat. Teatr Capitol. Bilety otrzymuje Paulina Krukowska
Czterej przyjaciele - Helmut, Eroll, Lars i Mario spotykają się raz w tygodniu w od dawna nie używanej kotłowni centrum handlowego. Możliwość posiedzenia w męskim gronie to dla nich jedyna możliwość ucieczki od konieczności robienia zakupów ze swoimi żonami. Właśnie te zakupy to temat przewodni ich spotkań i początek kłopotów w domu. Współczesny język, zaskakujące zwroty akcji, lekkie pointy i mistrzowskie konwersacje, to recepta na zabawę, przed którą nie da się obronić. Komedię uzupełniają wielkie światowe hity disco, które łamały serca kobiet i królowały na pierwszych miejscach list przebojów.

Gwiazda i ja, Marcin Szczygielski - 7 kwietnia, godz. 18. Bilety otrzymuje Piotr Długokęcki / Fot. Mat. Teatr Capitol
,,Gwiazda i ja” to jeden z największych broadwayowskich hitów. / Fot. Mariusz Filipowicz, mat. Teatr CapitolRewelacyjna komedia oparta na prawdziwym zdarzeniu z 1985 roku, kiedy to legenda ekranu – Bette Davies – przybyła do domu nikomu nieznanej gospodyni domowej Elizabeth Fuller w Connecticut. Gwiazda miała się jedynie zatrzymać na noc, została jednak na cały miesiąc. Ta zabawna historia stała się uniwersalnym pretekstem do pokazania prawdziwego oblicza naszych idoli, bałwochwalczego stosunku do aktorów srebrnego ekranu, uwielbienia jakim darzymy celebrytów i złudnych pozorów świata show biznesu. W roli wielkiej gwiazdy srebrnego ekranu zobaczymy Magdalenę Zawadzką, która dla polskiej widowni jest taką samą aktorską legendą jaką była Bette Davis dla amerykańskiej publiczności. Partneruje jej jedna z ulubionych przez Państwa komediowych aktorek Anna Gornostaj. Jest to jej jubileusz pracy artystycznej. 30 lat na scenie i w filmie. Obok naszych głównych bohaterek zobaczycie państwo Barbarę Kurzaj i Cezarego Morawskiego, który jest również reżyserem spektaklu.

Szwedzki stół, Marek Modzelewski - 8 kwietnia, godz. 19.30. Bilety otrzymuje Danura Nyga / Fot. plakat
Kumple z podstawówki. Łączy ich wiele - dzieli wszystko. Spotykają się po latach. I nagle, w trakcie spokojnej rozmowy, akcja gwałtownie przyśpiesza i wszystko zmienia się w zaskakujący, przezabawny kalejdoskop sytuacji, zdarzeń, w którym stara znajomość zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kumple, żona, przyjaciółka, szef wszystkich szefów - na "Szwedzkim stole" nagle kłębi się miłość, przyjaźń, czasem show, czasem biznes, zdrada, pieniądze, perwersja. Jest śmiesznie, jest gorąco, a czasem nawet hmmm… wzruszająco.


Własność znana jako Judy Garland, Billy Van Zand -10 kwietnia, godz. 19.30. Bilet otrzymuje Ewa Kalinowska / Fot. mat. teatr Capitol
"Własność znana jako Judy Garland" jest wyznaniem najgłębiej skrywanych tajemnic z życia tancerki, piosenkarki, a przede wszystkim znanej na całym świecie aktorki. Można rzec, że przypomina spowiedź życia, którą robi przed swoim ostatnim koncertem w Kopenhadze (odbył się on niespełna trzy miesiące przed śmiercią). Judy nie dożyła nawet pięćdziesiątki. Judy Garland przypomina ludziom o osobistych kosztach kariery artystycznej. W finale sztuki można zobaczyć zdjęcia aktorki od najmłodszych lat, aż do fotografii zrobionych tuż przed jej śmiercią. Hanna Śleszyńska zaśpiewała wówczas bardzo przejmujący song, po którym zapadła cisza, a potem owacje na stojąco. Pierwsze służyło utrwaleniu sumy przeżyć, refleksji i doznań, natomiast drugie było uznaniem dla gry aktorów i wszystkich osób współpracujących przy realizacji przedstawienia


Saligia, Paweł Michno - 13 kwietnia, godzina 20.30Nadal wolny bilet / Fot. mat. teatru Capitol
"Saligia" to spektakl taneczny o człowieku i towarzyszących mu słabościach. Główny bohater (Rafał Maserak) nękany jest przez własną tajemnicę, swoje grzechy. Nękaną wspomnieniami duszę symbolizuje w spektaklu okno. Otwierając je bohater uwalnia siedem demonów - siedem grzechów.


Na zgłoszenia na spektakle 4, 7 i 8 kwietnia czekamy do 2 kwietnia, do godziny 10. Odbiór biletów w redakcji: 2 kwietnia, od godz. 12 do 17, 3 kwietnia od 10 do 17, 4 kwietnia od 10 do 16.

Na zgłoszenia na spektakle 10 i 13 kwietnia czekamy do 8 kwietnia, do godziny 10. Odbiór biletów w redakcji: 8 kwietnia od 12 do 17, w pozostałe dni, aż do 12 kwietnia do godziny 17.

Przypominamy, że podwójne zaproszenia wręczymy tym autorom, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, czytelne zdjęcie, pokazujące autora, nie avatar) oraz zadeklarują napisanie recenzji spektaklu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jeśli jeszcze można się zgłosić, to chciałabym obejrzeć spektakl Saligia i napisać recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo chętnie obejrzę "Szwedzki stół" i z wielką przyjemnością napiszę recenzję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2013 11:39

Bardzo chętnie wybiorę się na spektakl 10 kwietnia "Własność znana jako Judy Garland" i oczywiście napiszę z niego recenzję, mogę też umieścić na swoim blogu recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłbym wdzięczny za bilety na 'Klub mężusiów' albo 'Szwedzki stół'. Z chęcią napiszę recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym zobaczyć i zrecenzować spektakl "Gwiazda i ja", pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybrałabym się na spektakl "Klub mężusiów" albo "Własność znana jako Judy Garland" i napisała z niego recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie obejrzę "Szwedzki stół" i napiszę recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja bardzo bym chciała wybrać się na spektakl "Gwiazda i ja", oczywiście za napisanie recenzji. Dzień szczególny, bo jubileusz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie obejrzałabym, a następnie zrecenzowała sztukę "Klub mężusiów" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.