Facebook Google+ Twitter

Kwiecień z „Mazowszem” - pięć koncertów, każdy wyjątkowy!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-30 15:38

Na rodzimej scenie w Mateczniku Mazowsze królować będzie taniec, śpiew i przepiękne kostiumy ludowe. A wszystko to za sprawą gospodarza obiektu – zespołu „Mazowsze”.

 / Fot. archiwum PZLPiT Taką specjalną atrakcję kulturalną przygotowano pod kątem szerokiego grona odbiorców w myśl powiedzenia – dla każdego coś dobrego. Koncerty „Kalejdoskop Barw Polski” to propozycja skierowana do miłośników folkloru. Tu barwy zmieniają się jak w kalejdoskopie, muzyka budzi niezapomniane wrażenia, taniec zastępuje śpiew, a śpiew taniec. W programie koncertu pojawią się najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego i Witolda Zapały), najbardziej popularne piosenki oraz stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski.

Na dzieci i młodzież czekają natomiast koncerty z cyklu „Tańce narodowe”. Ta historyczno-edukacyjna opowieść ma na celu zapoznanie młodzieży szkolnej z pięcioma polskimi tańcami narodowymi, charakterystycznymi strojami oraz muzyką. Atrakcyjność tej formy to nie tylko prezentacja bogactwa folkloru, ale także ciekawa projekcja multimedialna oraz barwna opowieść konferansjera.

W ostatnim tygodniu miesiąca świętowany będzie Międzynarodowy Dzień Tańca. Do współtworzenia tego wydarzenia zaproszeni zostali artyści, specjalizujący się w różnych technikach tańca. W tańcu klasycznym zobaczyć będzie można solistów Polskiego Baletu Narodowego - Marię Żuk i Maksima Wojtiula, w towarzyskim - Annę Głogowską i Tomasza Barańskiego. W orientalne klimaty wprowadzi widzów Anna Mendak-Czekaj, a suita "Show of Jazz Dance" choreografa programu You Can Dance będzie natomiast kwintesencją tańca jazzowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.